Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Środa, 18 Lipiec 2018     Imieniny: Kamila i Szymona     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

07.08.2017
Ulica Jęczmienna w pełni asfaltowa

Szutrowy odcinek ulicy Jęczmiennej, łączącej ulice Koziełka i Wolności z centrum miasta, doczekał się modernizacji. Po zleceniu przygotowania dokumentacji technicznej, zabezpieczeniu środków na inwestycję w budżecie oraz wyłonieniu w drodze przetargu wykonawcy robót, Urząd Miasta podpisał  z firmą FIL-BUD sp. z o.o. z Gliwic umowę na realizację zadania.

W ramach prac przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni o szerokości 6 metrów, chodnika po jednej stronie pobocza wraz z oświetleniem oraz kanalizację deszczową z dwoma przepustami.

Całość robót powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia br., a łączny koszt inwestycji wyniesie 840 tysiące złotych.

Zakończenie prac na ulicy Jęczmiennej oznaczać będzie finalizację ostatniego już- III etapu- wieloletniego zadania gminnego, polegającego na modernizacji ulicy Koziełka. Zadanie to korzystało z dofinansowania Narodowego Programu Przebudowy Dróg (tzw. schetynówki), a efektem działań gminy jest kompleksowo wyremontowana, bezpieczna i funkcjonalna arteria komunikacyjna Starego Knurowa.

 

   ulica Jęczmienna w rejonie skrzyżowania z ulicą Wolności