Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Sobota, 15 Grudzień 2018     Imieniny: Celiny i Waleriana     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

11.01.2018
Położna na medal

Pani Marzena Langner-Pawliczek zdobyła trzecie miejsce w kraju, a równocześnie pierwsze na Śląsku, w ogólnopolskim konkursie na najlepszą położną. Wyboru laureatów dokonali internauci, którzy do końca ubiegłego roku mogli głosować na wybraną przez siebie kandydatkę. Po podliczeniu głosów przez organizatora konkursu, Akademię Maluch Alantan okazało się, że z wynikiem 827 głosów knurowska położna uplasowała się na podium.

Z tej okazji, Prezydent Knurowa Adam Rams zaprosił laureatkę wraz z władzami Szpitala w Knurowie, w którym Pani Langner na co dzień pracuje, by osobiście złożyć gratulacje. Oprócz gospodarza i zwycieżczyni konkursu, w spotkaniu wzięli udział Prezes Zarządu Szpitala Michał Ekkert, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Krzysztof Arabski oraz Sekretarz Miasta Piotr Dudło.

Podczas spotkania Prezydent wręczył lauratce wiązankę kwiatów podkreślając, że osiągnięty sukces jest nie tylko powodem do indywidualnej satysfakcji, ale także promocją naszego miasta, świadcząc o profesjonalnym, a zatem przyjaznym podejściu personelu medycznego do kobiet oraz ich rodzin, w ważnym momencie oczekiwania na narodzenie dziecka.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs na szczeblu ogólnopolskim, odbędzie się w marcu w Warszawie.

Marzena Langner-Pawliczek od 29 lat jest związana z odzdziałem ginekologiczno-położniczym Szpitala w Knurowie. Od 2015 roku pracuje także jako położna środowiskowa w Poradni nr 5 ZOZ Knurów.

  

Prezydent Knurowa Adam Rams składa gratulacje ,,Położnej na medal" - P.Marzenie Langner-Pawliczek