Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Czwartek, 25 Kwiecień 2019     Imieniny: Marka i Jarosława     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

06.09.2018
Knurów na trasie Biegu Odsieczy Wiedeńskiej

Podobnie jak w roku ubiegłym, przez Knurów przebiegnie sztafeta upamiętniająca 335 Rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Dodatkowo, z uwagi na 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie, bieg będzie miał też akcent niepodległościowy.

Do Knurowa biegacze zawitają w najbliższy piątek 7 września br. Start nastąpi przy parkingu Intermarche przy ul.Szpitalnej ok. godziny 15:30.

Następnie bieg dotrze do kościoła pw. św. Cyryla i Metodego przy ul.Dworcowej 1.  Około godz. 16.15 na kręgu tanecznym przy ul. 1 Maja rozpocznie się festyn poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. W programie przewidziano m.in. występy zespołów artystycznych z Knurowa, ogłoszenie konkursów „Mój Husarz” oraz ,,Listy Króla Jana III Sobieskiego”.
Począwszy od godz. 18.00, dalsza część trasy przebiegać będzie ulicami Niepodległości i F. Michalskiego. W kościele św. Antoniego będzie mieć miejsce modlitwa przy Matce Pięknej Miłości oraz pożegnanie sztafety udającej się do Rud, a docelowo do Wiednia.

Zapraszamy do włączenie się do biegu na terenie Knurowa biegaczy, rowerzystów, motocyklistów, osoby na rolkach, wózkach inwalidzkich