Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Wtorek, 16 Lipiec 2019     Imieniny: Marii i Benedykta     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

26.11.2018
Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

W budynku Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości 7 w dniu 29 listopada br.(czwartek) o godz. 15.00 odbędą się konsultacje w formie otwartego spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego z terenu Gminy Knurów.

Przedmiotem spotkania będzie projekt uchwały Rady Miasta Knurów w sprawie zmiany stawek wynagrodzenia za usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie Knurowa w 2019 roku. Proponowana nowa stawka wzrosłaby o 1 zł za godzinę i jest pokłosiem przyjęcia przez Radę Ministrów rozporządzenia, w którym określono taką samą skalę wzrostu w stosunku do minimalnego wynagrodzenia za powyższe usługi. Przypomnijmy, że usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi, świadczone są przez zewnętrzne podmioty, które składają swoje oferty w otwartym konkursie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Knurowie.

Stanowisko przyjęte podczas konsultacji, przedstawione zostanie Prezydentowi Miasta w formie opinii, przed skierowaniem projektu uchwały na sesję Rady Miasta Knurów.

TUTAJ  dostępna jest pełna treść ogłoszenia o konsultacjach wraz z projektem uchwały.