Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Niedziela, 16 Czerwiec 2019     Imieniny: Aliny i Justyny     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

09.01.2019
Nowelizacja Programu Karta Dużej Rodziny

Rządowy Program Karta Dużej Rodziny (KDR) został wprowadzony w życie w 2014 roku. Jego celem było i jest propagowanie polityki rodzinnej, poprzez udzielanie wszystkim użytkownikom karty zniżek na różne towary i usługi — na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Początkowo, program skierowany był do wszystkich rodzin wielodzietnych, posiadających co najmniej troje dzieci do 18 roku życia, bądź do 25 roku życia w przypadku kontynuowania nauki.

Od 1 stycznia bieżącego roku wprowadzono istotną zmianę, która rozszerzyła grono osób, mogących starać się o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Mianowicie, dostęp do uprawnień Programu KDR uzyskali  rodzice oraz opiekunowie prawni dorosłych dzieci pod warunkiem, że w przeszłości mieli na swoim utrzymaniu co najmniej trójkę  dzieci. Co ważne, podobnie jak w przypadku rodzin z dziećmi małoletnimi bądź jeszcze uczącymi się, rodzice (opiekunowie) dorosłych dzieci otrzymają karty na czas nieoznaczony.

Aby stać się posiadzaczem karty, należy złożyć odpowiedni wniosek. Mieszkańcy Knurowa mogą zrobić na dwa sposoby:

  • złożyć papierowy wniosek w Urzędzie Miasta Knurów przy ul.Ogana 5 (w pokoju 09- niski parter- w godzinach pracy Urzędu)
  • wypełnić elektroniczny formularz poprzez portal  (ważne: należy posiadać podpis elektroniczny)

 

Uzuyskanie Karty Dużej Rodziny jest bezpłatne i uprawnia do korzystania z ulg i bonifikat cenowych na towary i usługi oferowane przez Partnerów Programu. Wyszukiwarka firm i instytucji honorujących karty znajduje się tutaj.

 

Dodatkowe informacje o Karcie Dużej Rodziny dostępne są na: stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne  w instrukcji mKDR.