Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Środa, 27 Marzec 2019     Imieniny: Lidii i Ernesta     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Zasłużeni dla Knurowa / Wyróżnieni Laurem Knurowa

Wyróżnieni Laurem Knurowa

Nagroda "Laur Knurowa" ustanowiona została w 1995 roku i stanowi najwyższe wyróżnienie miasta. "Laur Knurowa" przyznawany jest corocznie za wybitne działania rozsławiające miasto lub za działalność mającą wpływ na podniesienie poziomu życia mieszkańców miasta w różnych dziedzinach (gospodarka, kultura, służba zdrowia, sport, itp.), w kategorii osób fizycznych oraz w kategorii instytucji, podmiotów gospodarczych i innych jednostek organizacyjnych.

Wyboru laureatów do nagrody "Laur Knurowa", w każdej kategorii spośród rekomendowanych przez zespół złożony z Przewodniczącego Rady, Wiceprzewodniczących oraz Przewodniczących Komisji Stałych, dokonuje Rada w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów. Nadanie nagrody ,,Laur Knurowa" następuje poprzez przyjęcie przez Radę Miasta Knurów stosownej uchwały.

Laureaci w poszczególnych latach:

2018

  • Tomasz Michalski
  • Akademia Piłki Nożnej w Knurowie

2017

  • Adam Sobierajski
  • Klub Sportowy "SPARTAN"

2016

  • Krystyna Dziedzic
  • Miasto partnerskie Kazincbarcika

2015

  • Józef Kapłanek

2014

  • Maria Grzelewska
  • Rodzinny Ogród Działkowy im. ks. Dzierżona w Knurowie

2013

  • Marek Uszko
  • Miasto partnerskie Svit

2012

  • Krzysztof Skowroński
  • Krystyna Szumilas
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki w Knurowie
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Feliksa Michalskiego z siedzibą w Knurowie

2011

  • Marian Grzymski
  • Ochotnicza Straż Pożarna Szczygłowice

2010

  • Mieczysław Gołąb
  • Grzeogrz Nocoń
  • Eugeniusz Pajączek
  • Stanisław Rudzki
  • Stanisław Stępień
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 1
  • Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" KWK Knurów
  • Polski Związek Wędkarki koło nr 28

2009

  • Stanisław Bogumił
  • Krzysztof Gołuch
  • Bogdan Litwin
  • Piotr Stachurski
  • Ochotnicza Straż Pożarna O/Knurów
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Knurowie

2008

  • Ks. Jan Buchta
  • Rudolf Kasza
  • Urszula Krawczyk
  • Franciszek Nosiadek
  • Tomasz Reginek
  • Konrad Sobieraj
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 7
  • Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Szczygłowice"
  • Zakład Cieplny w Knurowie

2007

  • Roman Buchta
  • ks.Stefan Gruszka
  • Ireneusz Przywara
  • Helena Soppa
  • Karol Tunk
  • Edwrad Wosz
  • Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Knurowie
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Knurowianka"
  • Zakład Robót Ziemnych, Rekultywacyjnych i Budowlanych ,,Conterra"

2006

  • Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie
  • Kompania Węglowa S.A. Oddział KWK Szczygłowice z siedzibą w Knurowie

2005

  • Krystian Cyprys
  • Czesław Nowak
  • Bogusław Szyguła
  • Rejon Polskiego Czerwonego Krzyża w Knurowie

2004

  • Jerzy Pogocki
  • Zespół Szkół im. Ignacego Paderewskiego w Knurowie
  • Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Knurowie

2003

  • Jerzy Dudek
  • Kompania Węglowa S.A. Kopalnia Węgla Kamiennego "Knurów" w Knurowie
  • UPOS System Sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie

2002

  • lek. med. Konstanty Zakrzewski
  • Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr Floriana Ogana

2001

  • Marian Płaszczyk
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo - Usługowe "Komart" sp. z o.o. z siedzibą w Knurowie

2000

  • Eugeniusz Mehlich
  • Chór Kameralny "Slavica Musa"
  • Zespół Folklorystyczny "Wrazidloki" im. Czesława Jasicy

1999

  • Augustyn Paczuła
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Oddział Miejski Knurów

1998

  • Ośrodek dla Niepełnosprawnych w Knurowie - Warsztaty Terapii Zajęciowej Knurów ul. Szpitalna 29
  • Spółka z o.o. "Energotechnika" w Knurowie

1997

  • Stefania Grzegorzyca
  • Orkiestra Dęta KWK "Knurów"

1996

  • Herman Hojka
  • Stowarzyszenie Pamięci Tragedii Śląskiej 1945 r.

1995

  • Chór "Schola Cantorum"
  • Górniczy Klub Sportowy "Concordia" Knurów