Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Wtorek, 10 Grudzień 2019     Imieniny: Julii i Daniela     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

09.08.2019
Otwarta Strefy Aktywności nabiera kształtów

W ramach zadań inwestycyjnych, przewidzianych do realizacji w bieżącym roku przez Gminę Knurów, jest m.in. budowa specjalnej strefy aktywności, która powstaje w centrum miasta przy ul. Szpitalnej na przeciw placu targowego.To efekt pozyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019..

Celem inwestycji jest budowa ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej, plenerowej strefy aktywności, adresowanej do całych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzieży. Strefa składać się będzie z siłowni plenerowej, w ramach której zaplanowano 6 urządzeń, tj. biegacz, ławka do ćwiczeń, orbitrek, twister z wahadłem, wioślarz, wyciąg z wyciskaniem oraz z placu zabaw ze ścianką wspinaczkową, sieciami linowymi, tunelami, pomostem, drabinkami. Kompleks uzupełniony zostanie elementami małej architektury, takimi jak ławki, stojak na rowery, kosze na śmieci, stoliki do gry w szachy. Całość będzie ogrodzona .

Planowany termin zakończenia robót to koniec września br. Całkowity koszt robót wynosi 212 tysięcy złotych i jest finansowany z budżetu miasta oraz z dotacji ministerstwa w kwocie 50 tysięcy.  

 

Nowa strefa aktywności powstaje przy ul.Szpitalnej w Knurowie