Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Wtorek, 07 Kwiecień 2020     Imieniny: Donata i Rufina     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

02.10.2019
Minister Rodziny z wizytą w Knurowie

Knurowski żłobek ,,Kraina Maluszka" wybudowany został od podstaw, jako jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Obecnie, uczęszcza do niego 120 najmłodszych dzieci, w wieku od 1 do 3 lat. I choć od oddania inwestycji minęły już 2 lata, w dalszym ciągu zwraca na siebie uwagę, jako modelowy przykład funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych oraz zrównoważonej gospodarki finansowej miasta. Przypomnijmy, że Knurów otrzymał 2,6 mln zł na wsparcie wartej prawie 8 mln zł budowy żłobka w formie dotacji z rządowego programu Maluch oraz Maluch+.

Dlatego też nieprzypadkowo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej wybrało ,,Krainę Maluszka" jako miejsce, w którym ogłoszona została kolejna edycja programu, tym razem na 2020 rok. Jak zauważyła obecna na spotkaniu z dziennikarzami  Minister Bożena Borys-Szopa. program Maluch+ jest bardzo ważnym elementem polityki rodzinnej. Poprzez wspieranie tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki przyczynia się do zwiększenia ich dostępności pod względem cenowym i terytorialnym. Dostępność miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów pozwala rodzicom na powrót na rynek pracy po okresie sprawowania osobistej opieki nad potomstwem – umożliwia godzenie życia zawodowego z rodzinnym.

Wizyta przedstawicieli rządu w osobie Minister Borys-Szopy oraz Wiceministra Stanisława Szweda była też okazją do zaprezentowania miejskiej placówki przedstawicielom ogólnopolskich mediów przez Zastępcę Prezydenta Knurowa Piotra Surówkę.

  

Briefing prasowy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej B.Borys -Szopy, z lewej Z-ca Prezydenta Knurowa P.Surówka, z prawej Wiceminister S.Szwed (fot. Redakcja ,,Przegląd Lokalny")

 

 Z-ca Prezydenta Knurowa oprowadził gości oraz przybyłych dziennikarzy po obiekcie żłobka (fot. Redakcja ,,Przegląd Lokalny")

 

 

 

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności