Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Niedziela, 05 Kwiecień 2020     Imieniny: Ireny i Wincentego     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

26.03.2020
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

W związku z ogłoszonym przez Rząd RP zaleceniem ograniczającym liczbę dostępnych miejsc w pojazdach transportu zbiorowego, Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował oraz wprowadza wiele zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W szczególności, na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana.

Na większości linii obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne. jednakże z uwagi na dynamiczne zmiany w komunikacji miejskiej, uprasza się pasażerów, aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej w zakładce Komunikaty

Zarząd Transportu Metropolitalnego zwraca się również z prośbą, aby pasażerowie na adres

kancelaria [at] metropoliaztm.pl
zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 50 procent - wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji - będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń.

 Decyzje te zostały podjęte na podstawie przeprowadzonej analizy zgłoszeń pasażerów oraz obserwacji własnych ZTM.

 

fot. strona internetowa ZTM

 

 

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności