Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Czwartek, 01 Październik 2020     Imieniny: Danuty i Remigiusza     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

09.09.2020
10-lecie Koła PTTK TRION

W dniu dzisiejszym Stowarzyszenie z Knurowa wspierające niewidomych i niedowidzących obchodzi swój okrągły jubileusz.

Pomysłodawcą i współtwórcą Koła PTTK TRION jest jego obecny prezes Pan Adam Wala. Cele, założenia i oczekiwania wobec stowarzyszenia zawarte zostały w nazwie Koła: Turystyka, Rehabilitacja, Integracja Osób Niepełnosprawnych. Koło TRION aktywnie działa na rzecz zmiany nastawienia do życia wielu ludzi niewidomych i niedowidzących z terenu Knurowa i okolic. Dowodem na efektywność tych działań jest fakt, że liczba uczestników, biorących udział w wyjazdach i szkoleniach zorganizowanych przez Zarząd Koła przez ostatnie 10 lat wyniosła około 4800 osób. Zarząd Koła PTTK TRION współpracuje z urzędami, instytucjami, organizacjami pozarządowymi na terenie miasta Knurów, powiatu gliwickiego oraz z kilkoma organizacjami z terenu całego kraju.

Działalność Koła oraz poszczególnych członków zaowocowała przyznaniem wielu wyróżnień i nagród lokalnych, wojewódzkich oraz ogólnokrajowych i resortowych. m.in.: wyróżnienie w zawodach pływackich "Pływajmy z Otylią", Honorowa Odznaka Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej, Śląski Dyplom PTTK. Podczas ubiegłorocznych obchodów Dni Knurowa, w trakcie uroczystej gali, Pan Wala odebrał dwa ważne wyróżnienia, a mianowicie z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, nadanym mu przez Prezydenta RP za działalność społeczną, a także najwyższe wyróżnienie w naszym mieście Laur Knurowa za działalność Koła PTTK TRION, które przyznała Rada Miasta Knurów na sesji w dniu 17 kwietnia 2019 roku.
Wspomnieć także należy, że prezes Koła Pan Adam Wala był nominowany do finału ogólnopolskiego konkursu „Człowiek bez barier 2017" pod patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz otrzymał w 2018 roku w Katowicach nagrodę „Mr. Disabled".

Zaplanowaną na dziś uroczystość obchodów 10-lecia Koła PTTK TRION planują odwiedzić Prezydent Miasta Adam Rams wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Rzepą, kierując swoje podziękowania za dotychczasową pracę wraz z gratulacjami, a także życzeniami dalszej owocnej działalności.

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności