Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Czwartek, 01 Październik 2020     Imieniny: Danuty i Remigiusza     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

15.09.2020
Sesja Rady Miasta Knurów

Po etapie zdalnych sesji, radni wracają do Ratusza Miejskiego, gdzie w dniu jutrzejszym podejmą 16 projektów uchwał.

Od momentu pojawienia się rygoru sanitarnego w naszym kraju związanego z wirusem COVID-19, sesje Rady Miasta Knurów odbywały się zdalnie, przy pomocy łączności elektronicznej.

Zaplanowana na dzień jutrzejszym XXIX sesja zwyczajna będzie pierwszą od dłuższego czasu, która ponownie zgromadzi radnych w Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości 7 (początek obrad o godz.11.00).

Mimo bezpośredniego kontaktu, na sali sesyjnej będą obowiązywać ściśle określone zasady związane z zachowaniem wytycznych sanitarnych. Kluczowym aspektem jest przyjęcie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, które sprecyzowały, jakie są obowiązki radnych, pracowników Urzędu Miasta oraz ewentualnej publiczności. Przede wszystkim, każdy z uczestników ma obowiązek powiadomienia Biura Rady Miasta o ewentualnych niepokojących objawach, które mogłyby sugerować obecność wirusa. Ponadto wszystkie osoby na sali zobowiązane są do noszenia maseczek bądź przyłbic, a także dezynfekcji rąk przed wejściem na salę sesyjną.

Istotną zmianą w technicznym przebiegu obrad jest fakt, iż każdy z radnych będzie mógł zabrać głos wykorzystując do tego wyłącznie mikrofon usytuowany przy mównicy. Inny będzie też schemat rozmieszczenia radnych przy stole obrad. Radni utworzą dwa rzędy po obu stronach stołu, nie będą jednak zwróceni do siebie twarzami, lecz zajmą co drugie miejsce. Dodatkowo, wspomniane wyżej rzędy oddzielone będą szybą z pleksi, tak jak ma to miejsce w szeregu instytucjach publicznych, bankach, kasach, itp.

Ograniczenia, które będą obowiązywać podczas obrad nie będą wpływać na normalny przebieg porządku sesji. Oczywiście sesja będzie także transmitowana na platformie eSesja.

Treść projektów wszystkich uchwał znajduje się tutaj.

 

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności