Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Czwartek, 01 Październik 2020     Imieniny: Danuty i Remigiusza     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

16.09.2020
Dziś „Bądźmy Razem”

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się XII edycja Knurowskich Dni Integracji Bądźmy Razem. Trwające aż 5 dni świętowanie, ma na celu pogłębienie wspólnych wartości osób niepełnosprawnych oraz pełnosprawnych. Jest to idealna okazja, aby dostrzec wartości i umiejętności człowieka bez względu na jakiekolwiek ograniczenia jakie los może nam stawiać na drodze życia.

Zwyczajowo patronat honorowy nad Knurowskimi Dniami Integracji objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

W tym roku, pojawiły się pewne zmiany podyktowane sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Jedną z ważniejszych zmian jest sam termin, który z planowanego jak co roku połowy maja, został zmieniony na wrzesień. Wszelkie wprowadzone ograniczenia związane z zachowaniem bezpieczeństwa uczestników nie powinny utrudniać przebiegu zaplanowanych atrakcji.

Przypomnijmy, że dzisiejszego popołudnia o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Szczygłowicach rozpocznie się uroczyste rozpoczęcie XII Knurowskich Dni Integracji Bądźmy Razem. Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Knurów Tomasz Rzepa wręczy wyróżnienie XI edycji gminnego konkursu „Knurów – Dobre Przykłady”, które Prezydent Miasta Adam Rams po uwzględnieniu wniosku Komisji Konkursowej przyznał Panu Damianowi Wdówce. Tegoroczny laureat jest społecznikiem i działaczem związanym z Akademią Piłki Nożnej w Knurowie, jego sylwetka została opisana na stronie internetowej Urzędu Miasta w połowie czerwca, kiedy to zdecydowano o przyznaniu nagrody – LINK do artykułu.

Osoby która chciałby doświadczyć udziału w uroczystej gali, a nie mają takiej możliwości, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Centrum Kultury w Knurowie na Facebook’u, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się transmisja on-line.

 

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności