Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Wtorek, 22 Październik 2019     Imieniny: Filipa i Kordulii     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

19.01.2018
Miasto wybuduje nową halę sportową

O potrzebie wybudowania drugiej hali sportowej, która uzupełniłaby ofertę sportową miasta, mówiło się już od jakiegoś czasu. Co prawda obiekt tego typu  funkcjonuje w Szczygłowicach, jednakże jego lokalizacja oraz ograniczone możliwości kubaturowe  nie pozwalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Z myślą więc o uczniach i stowarzyszeniach sportowych z samego Knurowa, miasto zleciło przygotowanie dokumentacji  projektowej pod budowę nowego obiektu w rejonie działającego kompleksu sportowego przy ul. Ułanów i Alei Lipowej.

Kolejnym etapem w procesie przygotowania inwestycji było zabezpieczenie niezbędnych środków finansowych na realizację zadania oraz wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Z uwagi na wysokie koszty prac, po niezbędnych korektach w budżecie miasta, możliwe było ogłoszenie przetargu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w środę 16 stycznia.

Z pośród czterech złożonych ofert, na wykonawcę robót wyłoniono Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych ,,CECHINI" z Krynicy Zdroju. Cena ofertowa wynosi 12 milionów 890 tysięcy złotych.

Zgodnie z planami, hala powinna zostać wybudowana w 2019 roku. Sala sportowa posiadać będzie wymiary 43 na 24 metry. Obiekt pomieści na widowni 136 osób i wyposażony będzie w sześć szatni z pełnym wężłem sanitarnym oraz salkę do zajęć fitnes. Hala połączona będzie podziemnym łącznikiem z budynkiem Zespołu Szkół nr 1 w Knurowie.

 

wizualizacja hali sportowej przy Alei Lipowej w Knurowie (materiały MOSiR Knurów)