Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Czwartek, 06 Sierpień 2020     Imieniny: Sławy i Jakuba     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Prezentacja Gminy / Aktualności

Aktualności

12.05.2020
Nagrody dla strażaków

W siedzibie JRG Knurów odbyła się symboliczna uroczystość uhonorowania wyróżniających się funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Okazją do tego było ubiegłotygodniowe święto związane z Dniem Strażaka. Inaczej niż w poprzednich latach, ze względu na ograniczenia dotyczące epidemii koronawirusa, uroczystość miała charakter kameralny, a uczestniczyli w niej oprócz wyróżnionych strażaków, Komendant Miejski PSP w Gliwicach st. bryg. mgr inż. Roman Klecha, kierownictwo JRG Knurów oraz władze samorządowe Knurowa i Pilchowic.

Obecność przedstawicieli samorządów terytorialnych nie była przypadkowa, gdyż to właśnie te dwie gminy zdecydowały się udzielić wsparcia finansowego Straży Pożarnej i przekazać środki finansowe z przeznaczeniem na nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy.

W przypadku Gminy Knurów jest to kwota 3 000 zł, która rozdysponowana zostanie pomiędzy trzeba strażakami. Gratulacje wraz z okolicznościowym dyplomem złożył osobiście Prezydent Knurowa Adam Rams.

 

od lewej: Piotr Dudło (Sekretarz Miasta Knurów), Adam Rams (Prezydent Knurowa),
Maciej Gogulla (Wójt Pilchowic), st. bryg. mgr inż. Roman Klecha (Komendant Miejski PSP w Gliwicach)

foto: Przegląd Lokalny

 

Prezydent Knurowa wraz z Sekretarzem Miasta wręczają wyróżnienie kpt. Michałowi Ruteckiemu
foto: Przegląd Lokalny

Strażacy JRG Knurów
foto: Przegląd Lokalny

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności