Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Czwartek, 24 Wrzesień 2020     Imieniny: Gerarda i Teodora     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Urząd Miasta / Ogolnopolska Karta Seniora

Ogolnopolska Karta Seniora

Od 3 stycznia 2018 roku w Knurowie rusza

lokalna edycja Programu "Ogólnopolska Karta Seniora"

 

Uchwałą Rady Miasta Knurów Nr. XLI/553/17 z dnia 15 listopada 2017r. Gmina Knurów rozpoczęła wdrażanie na swoim terenie kolejnej po Programie ,,Rodzina 3+ w Knurowie” inicjatywy skierowanej do mieszkańców Knurowa.  Z myślą o osobach powyżej 60 roky życia, które stanowią blisko 25% ogółu mieszkańców naszego miasta, Gmina przystąpiła  do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” oraz „Miasto Przyjazne Seniorom”, nawiązując w tym zakresie współpracę ze Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa, pomysłodawcą i inicjatorem obu akcji.

Dzięki podpisanemu w grudniu 2017 roku porozumieniu, Gmina została oficjalnym partnerem Programu oraz koordynatorem lokalnej edycji ,,Ogólnopolskiej Karty Seniora”. Naszym celem jest zachęcenie osób starszych do aktywnego spędzania czasu oraz wspieranie w życiu codziennym, poprzez ułatwienia w dostępie do szeregu ulg i zniżek. Za pośrenictwem bezpłatnych Kart Seniora, wydawanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Knurowie we wspólpracy z Urzędem Miasta, posiadacze kart uprawnieni będą do korzystania ze specjalnych rabatów przy wejściu ne miejskie obiekty kulturalno- sportowe. 

Karta Seniora uprawniać także będzie do otrzymywania zniżek u ponad 900 przedsiębiorców i instytucji z całego kraju, wspierających Program swoją ofertą. Do grona firm przyjaznych seniorom dołączyło także 19 przedsiębiorców z Knurowa i okolic, działających w takich branżach jak usługi rehabilitacyjne i zdrowotne, branża spożywcza, gastronomia, turystyka, czy też ogrodnictwo.

 

Kartę Seniora może uzyskać każdy mieszkaniec Knurowa, który ukończył 60 rok życia

 

UWAGA: Karta wydawana jest na czas nieoznaczony, niezależnie od wysokości dochodów.

 

Warto uczestniczyć w programie, ponieważ:

  • karta wydawana jest bezpłatnie,
  • każdy Senior otrzymuje imienną kartę,
  • karta umożliwia korzystanie z szeregu usług i produktów objętych rabaami i zniżkami.

 

Jak uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora- edycja lokalna w Knurowie? K L I K


 

     

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności