Przejdź na górę strony Przejdź do treści

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Dzisiaj jest: Sobota, 26 Wrzesień 2020     Imieniny: Justyny i Cypriana     Pogoda:
ikonka - zmniejsz czcionkę ikonka - czcionka standardowa ikonka zwiększ czcionkę ikonka - English version ikonka - serwis BIP
Jesteś na: Strona główna / Urząd Miasta / Certyfikaty, wyróżnienia

Certyfikaty, wyróżnienia

Samorządowy Lider Edukacji 2013

W 2013 roku przyznany został Gminie Knurów tytuł Samorządowego Lidera Edukacji.Logo -Samorządowy Lider Edukacji

Ideą Programu jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Program "Samorządowy Lider Edukacji" ma charakter akredytacji środowiskowej. Komisja ekspertów, pod kierunkiem prof. Dariusza Rotta, członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Katolicki Uniwersytet Lubelski) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji".

 

V miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu

W 2012 roku w rankingu Miast Przyjaznych Biznesowi Newsweeka, Knurów zajął piąte miejsce.Logo - Miasto Przyjazne dla Biznesu Newsweek

Twórcy klasyfikacji rozesłali ankiety do 107 miast prezydenckich w Polsce. Pytali o kluczowe warunki funkcjonowania miasta i prowadzenia działalności gospodarczej: stan miejskich finansów, infrastrukturę, ceny i klimat dla przedsiebiorczości. Oceniano też stopę bezrobocia, ilość zarejestrowanych firm, liczbę firm księgowych i kancelarii notarialnych czy też ceny gruntu i wynajmu powierzchni komercyjnych. Łącznie do uzyskania było 830 pkt. Knurów zdobył 542,5 pkt. Za najbardziej przyjazne biznesowi uznano Gliwice.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Świdnicy w ramach Kongresu Regionów, zaszczytne wyróżnienie w postaci specjalnej plakietki odebrał w imieniu władz Knurowa Sekretarz Miasta.

  

Międzynarodowy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008

Logo TUV NordPrzyznany Urzędowi Miasta w 2006 roku na okres 3 lat przez jednostkę certyfikującą TUV NORD Polska. Stanowi potwierdzenie wysokiej jakości pracy urzędu w wyniku dostosowania standardów świadczonych usług do norm międzynarodowych. W ramach wdrażania systemu jakości miedzy innymi: opracowano i przyjęto księgę jakości, której celem jest podwyższenie standardów w pracy urzędników i w obsłudze mieszkańców, opracowano i udostępniono ok. 120 kart usług ułatwiających klientom załatwianie spraw, w budynku Urzędu Miasta przy ul.Ogana 5 uruchomiono także Biuro Obsługi Interesanta, którego zadaniem jest informowanie w sposób kompleksowy o tym, jak załatwić daną sprawę w urzędzie.

 

Certyfikat udziału w akcji ,,Przejrzysta Polska"

Logo Przejrzysta Polska w KnurowiePrzyznany został Urzędowi Miasta w 2006 roku za udział w ogólnopolskiej akcji ,,Przejrzysta Polska", która odbywała się przez cały 2005 rok pod patronatem m.in. Gazety Wyborczej, Fundacji Agora, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Batorego. W ramach akcji, Urząd zrealizował zespół zadań, które mają przyczyniać się do stosowania w bieżącej pracy zasady: przejrzystośc , braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości oraz rozliczalności. Więcej o udziale Knurowa w programie znajdziesz tutaj. Zobacz także stronę http://www.przejrzystapolska.pl/ .

 

Złota ,,Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego"

Przyznana została miastu w 2005 roku podczas jubileuszu 700-lecia Knurowa przez Przewodniczącego Sejmiku Samorządowego Województwa Śląskiego na wniosek Przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Przewodniczącego Rady Miasta Knurów.

 

"Mecenas Polskiej Ekologii"

Logo Mecenas Polskiej EkologiiTytuł ten miasto uzyskało w 2002 roku w dowód uznania za działania proinwestycyjne na rzecz ochrony środowiska. Stanowił on ukoronowanie udziału gminy w trzech kolejnych edycjach (1999-2001) konkursu ekologicznego pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Przyjaźni Środowisku", w których otrzymała ona najwyższe wyróżnienia.

 

"Oskar Serca"

Logo Oskar SercaW 2002 miasto Knurów zostało uhonorowane prestiżową nagrodą - statuetką "Oskar Serca", przyznawaną przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii  profesora Zbigniewa Religi, w podziękowaniu za wsparcie badań nad oryginalną w skali światowej biologiczną zastawką serca oraz polskim sztucznym sercem w Instytucie Protez Serca FRK. Działalność ta wymaga stałych, znaczących nakładów pieniężnych. Fundacja prowadzi ją w oparciu o środki pozyskane w ramach grantów naukowych, dotacji, subwencji, spadków i darowizn.

Oskar wręczony został Prezydentowi Miasta podczas koncertu "Serce za serce".

   

Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności