• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Koronawirus

Koronawirus

ulotka informacyjna o profilaktyce walki z koronawirusem

W czwartek 3 września 2020r. miała miejsce konferencja prasowa, na której Minister Zdrowia dr Adam Niedzielski przedstawił plan walki z epidemią koronawirusa na jesień. Strategia obrazuje najważniejsze zmiany kierunkowe, jakie zostaną podjęte w celu skutecznej walki z pandemią wirusa COVID-19 przy jednoczesnym, uwzględnieniu długofalowych konsekwencji wprowadzania obostrzeń.

Strategia jest odpowiedzią na zmianę charakteru epidemii. W okresie jesienno-zimowym będziemy mieli do czynienia z nałożeniem się wielu innych czynników wpływających na stan zdrowia ludności, w tym nałożenia się na siebie COVID-19 i sezonowego wzrostu zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. Konsekwencją tego jest konieczność zmiany filozofii podejścia do walki z pandemią.

Fundamentem nowej filozofii walki z epidemią COVID-19 jest stosowanie działań dopasowanych w skali regionu, a nie całego kraju. Natężenie działań ochronnych będzie dostosowywane do występującego ryzyka zakażeń w danym regionie. Środki zaradcze będą adekwatne do skali ryzyka. 

 

Dane dla Gminy Knurów pozyskane na dzień 23.10.2020 r. godzinę 10:30 z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach
Ilość osób z pozytywnym wynikiem 82
Ilość osób przebywających na kwarantannie w Gminie Knurów 71
Ilość osób pod nadzorem 147
Ilość osób wyleczonych 157
Ilość zgonów 6
Hospitalizowani 8

 

Aktualne dane na temat koronawirusa na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (w tym Gminy Knurów) prowadzi także Górnośląsko-Zagłebiowska Metropolia.

Z danymi można zapoznać się po kliknięciu na link dostępowy do strony www Metropolii.

Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z chorobą SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez Powiatową Stację Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach publikowane są na stronie Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Z danymi na temat koronawirusa można zapoznać się po kliknięciu na link dostępowy do strony Powiatowej Stacji Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach.

do góry