• język migowy
  • BIP
  • EU

Harmonogram odbioru odpadow

Ogólna informacja dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej

Na terenie Gminy Knurów segregacja odpadów jest obowiązkowa, w związku z tym umieszczanie poszczególnych rodzajów odpadów odbywać się powinno we właściwych workach/pojemnikach. Zaleca się zgniatanie odpadów opakowaniowych przed ich umieszczeniem w worku oraz wystawianie worków po ich zapełnieniu co najmniej do 3/4 objętości.

Odpady należy wystawić w dniu wywozu do godziny 6:00 rano, w miejscu umożliwiającym bezpośredni dojazd pojazdów przeznaczonych do ich odbioru. W przypadku konieczności pozbycia się odpadów segregowanych poza ustalonym terminem odbioru odpady te mozna przekazać nieodpłatnie do PSZOK znajdujacego się przy ul. Szybowej 44. Odpady należy wówczas dostarczyć we własnym zakresie.

Odpady niewystawione przed posesję w wyznaczonym terminie będą odebrane w kolejnym terminie wynikającym z harmonogramu; pojazdy nie będą zawracane z trasy, W wyjątkowym przypadku, gdy wystąpi zwiększona ilość odpadów segregowanych do odbioru z terenu miasta - odbiór może zostać przedłużony na dzień następny.

Aktualne harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Knurowa, znajdują się TUTAJ

wizualizacja aplikacjiPobierz darmową aplikację EcoHarmonogram i bądź na bieżoąco z aktualnymi harmonogramami odbioru odpadów

do góry