• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/15-lecie Amatorskiego Klubu Biegacza

15-lecie Amatorskiego Klubu Biegacza

11 Maja 2015

Jubileusz 15-lecia utworzenia Amatorskiego Klubu Biegacza w Knurowie był okazją do okolicznościowego spotkania władz Klubu z zaproszonymi gośćmi.

Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli Knurowa w osobach Zastępcy Prezydenta Miasta Piotra Surówki oraz Przewodniczącego Rady Miasta Knurów Tomasza Rzepy, obecny był także Wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel. Zaproszenie wystosowano również do Starosty Powiatu Gliwickiego oraz właścicieli prywatnych firm i przedsiębiorstw, które od lat wspierają finansowo działalność Klubu.

Podczas spotkania, które miało miejsce w sali sesyjnej knurowskiego Ratusza, honory gospodarza pełnił Prezes Klubu Czesław Nowak, który nie tylko przyjmował gratulacje i życzenia dalszej działalności, ale także dziękował zaproszonym gościom za wsparcie i pomoc okazywaną Klubowi.

Przypomnijmy, że knurowski AKB znany jest z propagowania idei rekreacji wśród dorosłych oraz rozwijania zamiłowania do biegów wśród młodzieży szkolnej. Do najbardziej znanych imprez, które co roku organizuje Klub na terenie naszego miasta, należy Międzynarodowy Bieg Uliczny połączony z Mistrzostwami Polski Górników, który odbywa sie w Szczygłowicach w miesiącu wrześniu oraz Bieg Młodości z okazji Dnia Dziecka. Niejako przy okazji tych wydarzeń sportowych, AKB rozsławia Knurów daleko poza województwo śląskie, goszcząc w mediach oraz zapraszając na imprezy sławnych sportowców, jak na przykład Irenę Szewińską, Jerzego Kuleja, Władysława Komara, Jacka Wszołę, Roberta Korzeniowskiego, Ryszarda Szurkowskiego i innych.

Czesław Nowak samodzielnie, względnie zespołowo, reprezentuje Knurów w międzynarodowych biegach ulicznych, sztafetach i maratonach, odbywających się na całym świecie. Aktywnie uczestniczy również w życiu społecznym Knurowa, biorąc udział w opiniowaniu aktów prawnych oraz konsultacjach wśród organizacji pozarządowych na tematy dotyczące rozwoju sportu w w naszym mieście.       

  

  Międzynarodowy Bieg Uliczny cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy nie tylko z Polski, ale i z zagranicy

   

Bieg Młodości to okazja do spróbowania swoich sił w rywalizacji sportowej dla najmłodszych

 

 

udostępnij
do góry