• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 2172.

 • Miasto przystępuje do przebudowy ul. Bojowej w Krywałdzie Miasto przystępuje do przebudowy ul. Bojowej w Krywałdzie 2024-02-23

  Miasto przystępuje do przebudowy ul. Bojowej w Krywałdzie

  W ubiegłym tygodniu Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Knurów w ramach pozytywnie rozstrzygniętego postępowania przetargowego wyłonił wykonawcę, który wykona zadanie pod nazwą „Przebudowa ul. Bojowej w Knurowie wraz z budową oświetlenia ulicznego”.

 • Kolejny konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych Kolejny konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych 2024-02-21

  Kolejny konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych

  129 000 złotych przeznaczono na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej oraz działalności kulturalnej i hobbystycznej.

 • Sesja Rady Miasta Sesja Rady Miasta 2024-02-20

  Sesja Rady Miasta

  W dniu 21 lutego w Ratuszu Miejskim odbędzie się druga w 2024 roku sesja Rady Miasta Knurów. Sesja będzie miała charakter zwyczajny, a więc w porządku obrad, oprócz projektów samych uchwał znajdą się jeszcze punkty dotyczące sprawozdania Prezydenta Miasta Knurów, z działalności pomiędzy sesjami, przyjęcie protokołów z poprzednich sesji oraz ogłoszenia i informacje.

 • Nowa przestrzeń rekreacji na wyciągnięcie ręki Nowa przestrzeń rekreacji na wyciągnięcie ręki 2024-02-16

  Nowa przestrzeń rekreacji na wyciągnięcie ręki

  Miasto planuje zagospodarowanie terenu zielonego w rejonie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie – zakres przedsięwzięcia obejmuje m.in. ścieżkę rowerową z chodnikiem, miejsca do rekreacji i wypoczynku, czy też nowe drzewa i krzewy.

 • Zbliża się ważna inwestycja dla Farskich Pól Zbliża się ważna inwestycja dla Farskich Pól 2024-02-14

  Zbliża się ważna inwestycja dla Farskich Pól

  Miasto ogłosiło przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu Farskie Pola w Knurowie

 • Knurów zawsze z Górnikiem Knurów zawsze z Górnikiem 2024-02-13

  Knurów zawsze z Górnikiem

  W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie organizacyjne przedstawicieli Zarządu Górnika Zabrze S.A. z delegacjami 18 gmin zaangażowanych w projekt „Klub Kibiców Śląskich Miast”. W Arenie Zabrze nie mogło zabraknąć obecności przedstawiciela z Knurowa.

 • Miasto przekaże kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych Miasto przekaże kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych 2024-02-12

  Miasto przekaże kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych

  Kwota 449 000,00 zł w ramach kolejnego konkursu ofert trafi do stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego z przeznaczeniem na dofinansowanie działań i inicjatyw w zakresie polityki społecznej, a także szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie sportu, turystyki i rekreacji w 2024 roku.

 • Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok 2024/2025 Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok 2024/2025 2024-02-09

  Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok 2024/2025

  Niebawem rozpocznie się nabór do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Gminie Knurów na rok szkolny 2023/2024.

 • Ruszył przetarg na pozimowe remonty cząstkowe na drogach miejskich Ruszył przetarg na pozimowe remonty cząstkowe na drogach miejskich 2024-02-06

  Ruszył przetarg na pozimowe remonty cząstkowe na drogach miejskich

  We wtorek 6 lutego Urząd Miasta Knurów ogłosił przetarg na pozimową naprawę dróg i chodników.

 • We wtorek upływa termin składania wniosków We wtorek upływa termin składania wniosków 2024-02-02

  We wtorek upływa termin składania wniosków

  Kwotę 548 000 złotych; przeznaczono w nowym budżecie miasta na dofinansowanie w drodze konkursu realizacji zadań publicznych w 2024 roku w zakresie organizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży w sporcie, turystyce i rekreacji, działań proekologicznych i aktywizujących mieszkańców oraz wsparcia osób uzależnionych i ich rodzin, czy też prowadzenia działań opiekuńczo-wychowawczych i socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży.

do góry