• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 1935.

 • 23 grudnia zmiana godzin pracy Urzędu 23 grudnia zmiana godzin pracy Urzędu 2022-11-25

  23 grudnia zmiana godzin pracy Urzędu

  Święta Bożego Narodzenia już, albo i dopiero za miesiąc, jednak już teraz informujemy osoby chcące załatwić swoje sprawy w magistracie, w dniu 23 grudnia 2022 r., że będzie on pracowa w zmienionych godzinach.

 • Knurowscy naukowcy z kosmicznym doświadczeniem Knurowscy naukowcy z kosmicznym doświadczeniem 2022-11-24

  Knurowscy naukowcy z kosmicznym doświadczeniem

  Członkowie Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przestrzeni Kosmicznej, które odbyły się w październiku bieżacego roku we Wrocławiu. Jest to ustanowiony przez ONZ światowy dzień nauki i technologii kosmicznych wpływających na lepsze życie ludzkości.

 • EKO Hala sportowa MOSiR EKO Hala sportowa MOSiR 2022-11-23

  EKO Hala sportowa MOSiR

  Hala sportowa zyskała nowoczesną instalację fotowoltaiczną, która pozwoli na produkcję z promieni słonecznych znacznej części energii elektrycznej, niezbędnej do komfortowego korzystania z obiektów przez mieszkańców Knurowa. Udało się zrealizować kolejną proekologiczną i uzasadnioną ekonomicznie inwestycję, dzięki której unowocześniono miejską bazę obiektów rekreacyjno-sportowych.

 • Skate Park na Knurowskich Błoniach otwarty! Skate Park na Knurowskich Błoniach otwarty! 2022-11-17

  Skate Park na Knurowskich Błoniach otwarty!

  W dniu dzisiejszym otwarto nowy Skate Park na Knurowskich Błoniach przy ul. Szpitalnej. Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny spotkał się - mimo chłodnej temperatury - z ciepłym przyjęciem przez knurowską młodzież oraz zebranych gości.

 • Dziki pod kontrolą na terenie Gminy Knurów Dziki pod kontrolą na terenie Gminy Knurów 2022-11-17

  Dziki pod kontrolą na terenie Gminy Knurów

  Na podstawie decyzji administracyjnej nr WOŚ.6150.00023.2022 Starosty Gliwickiego z dnia 10 października 2022 r. w sprawie wykonania odstrzału redukcyjnego dzików, w granicach administracyjnych Miasta Knurów na obszarze wyłączonym z użytkowania obwodu łowieckiego numer 132, w terminie od 17.11.2022 r. do 31.12.2022 r. prowadzony będzie odstrzał redukcyjny dzików.

 • Rozpoczęto przyjmowanie wniosków na zakup węgla Rozpoczęto przyjmowanie wniosków na zakup węgla 2022-11-16

  Rozpoczęto przyjmowanie wniosków na zakup węgla

  Już teraz można składać wnioski o zakup węgla. Prosimy o składanie wniosków w terminie: 16 - 30 listopada 2022 r.

 • Sesja Rady Miasta Sesja Rady Miasta 2022-11-16

  Sesja Rady Miasta

  W dniu dzisiejszym w Ratuszu Miejskim odbędzie się kolejna w 2022 roku sesja Rady Miasta Knurów. Sesja będzie miała charakter zwyczajny, a więc w porządku obrad oprócz projektów samych uchwał znajdą się jeszcze punkty dotyczące sprawozdania Prezydenta Miasta Knurów z działalności pomiędzy sesjami, przyjęcie protokołów z poprzednich sesji oraz ogłoszenia i informacje.

 • Profilaktyka jodowa Profilaktyka jodowa 2022-11-15

  Profilaktyka jodowa

  W związku z artykułem z dnia 19.10.2022 r pt: „PROFILAKTYKA JODOWA”, poniżej przedstawiamy aktualny wykaz Punktów Wydawania Tabletek Jodku Potasu znajdujących się na terenie Gminy Knurów, które będą uruchomione w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego.

 • Obchody Święta Niepodległości Obchody Święta Niepodległości 2022-11-10

  Obchody Święta Niepodległości

  W Knurowie obchody rozpoczną się od Mszy Św. za Ojczyznę w kościele pw. śś. Cyryla i Metodego, po której nastąpi przemarsz pod Pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Udział zapowiadają m.in. władze miasta, służby mundurowe, harcerze, knurowskie klasy mundurowe, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy.

 • Honory dla Powstańców z Knurowa Honory dla Powstańców z Knurowa 2022-11-09

  Honory dla Powstańców z Knurowa

  W dzisiejsze przedpołudnie, na knurowskich cmentarzach, uhonorowano weteranów Powstań Śląskich, a mianowicie śp. Wilchelma Machulika, śp. Piotra Kocura oraz śp. Karola Piszczka oznaczając ich groby znakiem pamięci „Tobie Polsko”.

do góry