• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 1538.

 • Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych 2021-03-03

  Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych

  W Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości zakończyły się prace odbiorowe związane z zakupem dwóch platform schodowych na potrzeby przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych.

 • Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości 2021-03-02

  Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości

  Co prawda termin do uiszczenia I raty podatku od nieruchomości za rok 2021 upływa w poniedziałek15 marca, juz teraz jednak tworzą się spore kolejki do kasy Urzędu. Zachęcamy więc do korzystania z płatności elektronicznych lub tez regulowania należności za pomocą przelewów bankowych lub w urzędzie pocztowym. Unikniemy w ten sposób narażania się na kontakt z duzym skupiskiem ludzi oraz zaoszczędzimy czas,.

 • Gmina Knurów przygotuje własny projekt „Czyste Powietrze” Gmina Knurów przygotuje własny projekt „Czyste Powietrze” 2021-03-01

  Gmina Knurów przygotuje własny projekt „Czyste Powietrze”

  Niezależnie od już funkcjonujących eko-programów wspierających działania związane z ograniczeniem niskiej emisji, w knurowskim magistracie powstaje unijny projekt mający pomóc mieszkańcom zainteresowanym wymianą źródła ciepła.

 • Rząd RP przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca Rząd RP przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca 2021-02-26

  Rząd RP przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca

  W tym tygodniu Rząd Polski wydał oficjalny komunikat określający obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W uproszczeniu jest to przedłużenie wcześniej ustalonych zasad, do dnia 14 marca, są jednak pewne zmiany.

 • Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich 2021-02-26

  Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich

  To tytuł projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym weźmie udział knurowski magistrat, jako jeden z 40 urzędów z naszego województwa.

 • Zima odeszła, czas na naprawy ubytków w asfalcie Zima odeszła, czas na naprawy ubytków w asfalcie 2021-02-25

  Zima odeszła, czas na naprawy ubytków w asfalcie

  Prawdziwie wiosenna pogoda daje szansę na szybką naprawę ubytków w nawierzchni naszych dróg i chodników, które pozostały po wyjątkowo srogiej w tym roku zimie.

 • Nowa strona internetowa PreZero Nowa strona internetowa PreZero 2021-02-23

  Nowa strona internetowa PreZero

  Można tam znaleźć m.in. zaktualizowane informacje dotyczące funkcjonowania Biura Obsługi Klienta oraz PSZOK-u, jak również aktualnie obowiązujące harmonogramy wywozu odpadów na rok 2021

 • Metropolitalne fundusze wspierają remonty dróg w mieście Metropolitalne fundusze wspierają remonty dróg w mieście 2021-02-22

  Metropolitalne fundusze wspierają remonty dróg w mieście

  Jest już przygotowana umowa o dofinansowanie przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię gminnych inwestycji: przebudowy ul.Lotników II oraz II etapu przebudowy Alei Lipowej. Do Knurowa trafi 620 327 zł w ramach bezzwrotnej dotacji.  

 • Rozpoczęto prace nad nową Strategią Rozpoczęto prace nad nową Strategią 2021-02-17

  Rozpoczęto prace nad nową Strategią

  Gmina przystąpiła do opracowania Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Knurowa na lata 2021-2025. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów z obszaru pomocy społecznej.

 • Sesja Rady Miasta Sesja Rady Miasta 2021-02-16

  Sesja Rady Miasta

  W najbliższą środę 17 lutego br. odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Knurów. Radni obradować będą nad projektami 11 uchwał.

do góry