• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 2006.

 • Knurów wysoko w rankingu aktywności gmin w walce ze smogiem Knurów wysoko w rankingu aktywności gmin w walce ze smogiem 2023-03-30

  Knurów wysoko w rankingu aktywności gmin w walce ze smogiem

  W podsumowaniu za 2022 rok, Knurów znalazł się w 100-tce najbardziej aktywnych gmin walczących ze smogiem, zajmując wysokie 35 miejsce. Ranking opublikował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polski Alarm Smogowy oraz Bank Światowy.

 • Kolejny konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych Kolejny konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych 2023-03-29

  Kolejny konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych

  Kolejne 45 000 złotych przeznaczono z budżetu miasta na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej, profilaktyki zdrowia, aktywizacji mieszkańców oraz organizacji imprez o zasięgu ponadgminnym.

 • Gala Sportu i Kultury 2023 Gala Sportu i Kultury 2023 2023-03-28

  Gala Sportu i Kultury 2023

  W środę 29 marca br. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbędzie się uroczystość nagrodzenia wyróżniających się sportowców i artystów nagrodami Prezydenta Miasta Adama Ramsa.

 • Knurów - dobre przykłady Knurów - dobre przykłady 2023-03-24

  Knurów - dobre przykłady

  Ogłoszono XIV edycję gminnego konkursu ,,Knurów-dobre przykłady". Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie osób i organizacji, szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz społeczności lokalnej.

 • IV Knurowski Jarmark Wielkanocny IV Knurowski Jarmark Wielkanocny 2023-03-24

  IV Knurowski Jarmark Wielkanocny

  W najbliższą niedzielę 26 marca odbędzie się IV Knurowski Jarmark Wielkanocny organizowany przez Centrum Kultury w Knurowie. Miejscem tradycyjnego świętowania będzie Estrada plenerowa w parku przy ul. dr. Floriana Ogana

 • Dbajmy o otoczenie Dbajmy o otoczenie 2023-03-23

  Dbajmy o otoczenie

  W tym tygodniu do Straży Miejskiej w Knurowie trafiło zgłoszenie o akcie wandalizmu, który miał miejsce przy ulicy 26 Stycznia, gdzie zniszczono dwie wiaty przystankowe. Oba obiekty były nowe, bowiem oddano je do użytku pod koniec ubiegłego roku, czyli kilka miesięcy temu.

 • Plan powstania nowej drogi Plan powstania nowej drogi 2023-03-22

  Plan powstania nowej drogi

  W dniu dzisiejszym przedstawiciele knurowskiego samorządu w osobach Prezydenta Miasta Adama Ramsa oraz jego zastępczyni Krystyny Kosteleckiej wzięli udział w ważnym spotkaniu koncepcyjnym z zarządem Kopalni Piasku "Kotlarnia" S.A. - rozmawiano o budowie drugiego odcinka drogi łączącej ulice Szpitalną z Rakoniewskiego.

 • Aleja Lipowa będzie jeszcze bezpieczniejsza Aleja Lipowa będzie jeszcze bezpieczniejsza 2023-03-17

  Aleja Lipowa będzie jeszcze bezpieczniejsza

  W tym tygodniu, we wtorek 14 marca Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Knurów ogłosił przetarg pod nazwą „Przebudowa ul. Aleja Lipowa w Knurowie - II Etap przebudowy drogi łączącej drogi”. Nowa inwestycja drogowa obejmie odcinek drogi w rejonie pobliskiej stacji benzynowej.

 • Sesja Rady Miasta Sesja Rady Miasta 2023-03-14

  Sesja Rady Miasta

  W najbliższą środę 15 marca w Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości 7 odbędzie się kolejna w 2023 roku sesja Rady Miasta Knurów. Radni obradować będą nad projektami 20 uchwał.

 • Z końcem marca upływa termin uregulowania należności podatkowych Z końcem marca upływa termin uregulowania należności podatkowych 2023-03-13

  Z końcem marca upływa termin uregulowania należności podatkowych

  Wydział Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Knurów przypomina, że 31.03.2023 r. upływa termin wnoszenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego, a także przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

do góry