• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 1563.

 • Szczygłowice z wielkim sercem Szczygłowice z wielkim sercem 2021-03-12

  Szczygłowice z wielkim sercem

  W dniu dzisiejszym w Szczygłowicach, w pobliżu Domu Kultury oraz Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został zamontowany kolejny pojemnik na nakrętki.

 • Przekaż 1% podatku z PIT na organizacje pozarządowe z Knurowa Przekaż 1% podatku z PIT na organizacje pozarządowe z Knurowa 2021-03-11

  Przekaż 1% podatku z PIT na organizacje pozarządowe z Knurowa

  Jak co roku, podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mają możliwość przekazania 1%  ze swojego podatku w ramach deklaracji rocznej PIT na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

 • Miasto przekaże kolejne pieniądze dla społeczników Miasto przekaże kolejne pieniądze dla społeczników 2021-03-08

  Miasto przekaże kolejne pieniądze dla społeczników

  Łącznie już 229 tysięcy złotych trafiło w tym roku do organizacji pozarządowych na realizację inicjatyw i działań w zakresie polityki społecznej miasta.

 • Dyżur radnych Rady Miasta Knurów Dyżur radnych Rady Miasta Knurów 2021-03-05

  Dyżur radnych Rady Miasta Knurów

  W najbliższy wtorek 9 marca br. radni Rady Miasta Knurów pełnić będą dyżur na terenie miejskich placówek oświatowych między godziną 16 a 17.

 • Knurów gościł samorządowców Powiatu Gliwickiego Knurów gościł samorządowców Powiatu Gliwickiego 2021-03-04

  Knurów gościł samorządowców Powiatu Gliwickiego

  W Ratuszu odbyło się dzisiaj posiedzenie robocze Starosty Gliwickiego, wójtów, burmistrzów oraz Prezydenta Knurowa w ramach inicjatywy pod nazwą G8. Przedmiotem spotkania były sprawy związane z przygotowaniem do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

 • Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych 2021-03-03

  Ratusz przyjazny dla niepełnosprawnych

  W Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości zakończyły się prace odbiorowe związane z zakupem dwóch platform schodowych na potrzeby przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych.

 • Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości 2021-03-02

  Zbliża się termin płatności I raty podatku od nieruchomości

  Co prawda termin do uiszczenia I raty podatku od nieruchomości za rok 2021 upływa w poniedziałek15 marca, juz teraz jednak tworzą się spore kolejki do kasy Urzędu. Zachęcamy więc do korzystania z płatności elektronicznych lub tez regulowania należności za pomocą przelewów bankowych lub w urzędzie pocztowym. Unikniemy w ten sposób narażania się na kontakt z duzym skupiskiem ludzi oraz zaoszczędzimy czas,.

 • Gmina Knurów przygotuje własny projekt „Czyste Powietrze” Gmina Knurów przygotuje własny projekt „Czyste Powietrze” 2021-03-01

  Gmina Knurów przygotuje własny projekt „Czyste Powietrze”

  Niezależnie od już funkcjonujących eko-programów wspierających działania związane z ograniczeniem niskiej emisji, w knurowskim magistracie powstaje unijny projekt mający pomóc mieszkańcom zainteresowanym wymianą źródła ciepła.

 • Rząd RP przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca Rząd RP przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca 2021-02-26

  Rząd RP przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca

  W tym tygodniu Rząd Polski wydał oficjalny komunikat określający obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W uproszczeniu jest to przedłużenie wcześniej ustalonych zasad, do dnia 14 marca, są jednak pewne zmiany.

 • Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich 2021-02-26

  Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich

  To tytuł projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym weźmie udział knurowski magistrat, jako jeden z 40 urzędów z naszego województwa.

do góry