• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 1938.

 • Istotne zmiany dla taksówkarzy Istotne zmiany dla taksówkarzy 2022-10-24

  Istotne zmiany dla taksówkarzy

  Urząd Miasta Knurów przypomina przedsiębiorcom prowadzącym działalność polegającą na wykonywaniu krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką w oparciu o licencję wydaną przed 1 stycznia 2020 r., że z końcem bieżącego roku upływa termin na dostosowanie licencji do znowelizowanych przepisów ustawy o transporcie drogowym.

 • Przebudowa ul Dywizjonu 303 na finiszu Przebudowa ul Dywizjonu 303 na finiszu 2022-10-21

  Przebudowa ul Dywizjonu 303 na finiszu

  Poza nową drogą powstało 242 miejsca parkingowe, w tym 10 dla niepełnosprawnych, a także m.in. nowoczesne oświetlenie LED czy nowe nasadzenia roślin.

 • Ważny komunikat dotyczący deklaracji CEEB Ważny komunikat dotyczący deklaracji CEEB 2022-10-20

  Ważny komunikat dotyczący deklaracji CEEB

  W dniu 18 października 2022 r. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchomił wysyłkę mailową unikalnych identyfikatorów deklaracji CEEB do tych obywateli, którzy podali w deklaracji CEEB adres e-mail do kontaktu. Wysyłka realizowana jest z adresu adminZONE@gunb.gov.pl.

 • Strażacy docenieni przez knurowski samorząd Strażacy docenieni przez knurowski samorząd 2022-10-20

  Strażacy docenieni przez knurowski samorząd

  W dniu wczorajszym, zaraz po sesji Rady Miasta Knurów, salę rajców knurowskiego Ratusza odwiedzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Okazją do spotkania było uroczyste wręczenie przez władze miasta nagród wyróżniającym się funkcjonariuszom, pełniącym służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Knurowie.

 • PROFILAKTYKA JODOWA PROFILAKTYKA JODOWA 2022-10-19

  PROFILAKTYKA JODOWA

  W dniu dzisiejszym z Gminnego Punktu Dystrybucji w Knurowie do Punktów Wydawania Tabletek Jodku Potasu zostały dostarczone tabletki jodku potasu w ilości 51 270 szt.

 • Bezpieczniej w Krywałdzie Bezpieczniej w Krywałdzie 2022-10-19

  Bezpieczniej w Krywałdzie

  W dniu dzisiejszym dokonano odbioru technicznego sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na ul. Michalskiego, w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Krywałdzie. Zgodnie z przyjętymi zasadami, przez pierwszy tydzień światła będą migać na pomarańczowo, by w przyszłym tygodniu mogły w pełni kierować ruchem.

 • Sesja Rady Miasta Sesja Rady Miasta 2022-10-18

  Sesja Rady Miasta

  W najbliższą środę 19 października bieżącego roku w Ratuszu Miejskim przy ulicy Niepodległości 7 odbędzie się kolejna w 2022 roku sesja Rady Miasta Knurów. Zgodnie z porządkiem obrad, radni obradować będą nad projektami 6 uchwał, w tym 4 dotyczących bieżącej gospodarki finansowej gminy i związanych z nią niezbędnych przesunięć w budżecie miasta po stronie wydatkowej i dochodowej.

 • Kolejna inwestycja drogowa na osiedlu WP II Kolejna inwestycja drogowa na osiedlu WP II 2022-10-17

  Kolejna inwestycja drogowa na osiedlu WP II

  Wydział Zamówień Publicznych UM Knurów z powodzeniem zakończył postępowanie przetargowe na budowę nowej drogi łączące ul. Lotników z al. Lipową, w wyniku czego na początku ubiegłego tygodnia podpisano umowę z Wykonawcą, a w tym tygodniu nastąpi przekazanie placu budowy.

 • Dzień Edukacji Narodowej w Knurowie Dzień Edukacji Narodowej w Knurowie 2022-10-14

  Dzień Edukacji Narodowej w Knurowie

  Na 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, który obchodzony jest uroczyście w całym kraju. Również i w Knurowie, w dniu dzisiejszym, odbyło się okolicznościowe spotkanie z nauczycielami, zarówno czynnymi zawodowo, jak i emerytowanymi, a także pozostałymi pracownikami oświaty.

 • NOTowania Szczygłowic wciąż rosną! NOTowania Szczygłowic wciąż rosną! 2022-10-13

  NOTowania Szczygłowic wciąż rosną!

  Dziś 13 października 2022 dokonano odbioru inwestycji dotyczącej modernizacji Parku NOT w Szczygłowicach. Jest to kolejna ważna inwestycja zrealizowana w tej części miasta, w sąsiedztwie oddanej do użytku miesiąc temu generalnie zmodernizowanej MSP 4.

do góry