• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 1938.

 • Profilaktyka jodowa Profilaktyka jodowa 2022-11-15

  Profilaktyka jodowa

  W związku z artykułem z dnia 19.10.2022 r pt: „PROFILAKTYKA JODOWA”, poniżej przedstawiamy aktualny wykaz Punktów Wydawania Tabletek Jodku Potasu znajdujących się na terenie Gminy Knurów, które będą uruchomione w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego.

 • Obchody Święta Niepodległości Obchody Święta Niepodległości 2022-11-10

  Obchody Święta Niepodległości

  W Knurowie obchody rozpoczną się od Mszy Św. za Ojczyznę w kościele pw. śś. Cyryla i Metodego, po której nastąpi przemarsz pod Pomnik Powstańców Śląskich przy ul. Dworcowej. Udział zapowiadają m.in. władze miasta, służby mundurowe, harcerze, knurowskie klasy mundurowe, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy.

 • Honory dla Powstańców z Knurowa Honory dla Powstańców z Knurowa 2022-11-09

  Honory dla Powstańców z Knurowa

  W dzisiejsze przedpołudnie, na knurowskich cmentarzach, uhonorowano weteranów Powstań Śląskich, a mianowicie śp. Wilchelma Machulika, śp. Piotra Kocura oraz śp. Karola Piszczka oznaczając ich groby znakiem pamięci „Tobie Polsko”.

 • Gmina zadba o kanalizację deszczową w mieście Gmina zadba o kanalizację deszczową w mieście 2022-11-08

  Gmina zadba o kanalizację deszczową w mieście

  W dniu dzisiejszym Wydział Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Knurów ogłosił przetarg na wykonanie prac związanych z utrzymaniem kanalizacji deszczowej zarządzanej przez miasto, o łącznej długości około 22 km. Dzięki zaplanowanej inwestycji, firma która podpisze umowę z Gminą Knurów zadba o dobrą kondycję sieci we wszystkich rejonach Knurowa.

 • Gmina Knurów przystępuje do zakupu paliwa stałego Gmina Knurów przystępuje do zakupu paliwa stałego 2022-11-04

  Gmina Knurów przystępuje do zakupu paliwa stałego

  Na podstawie art. 34 ust 1 ustawy z dnia 27 października 2022 o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych Gmina Knurów ogłasza, iż przystępuje do zakupu paliwa stałego do dnia 31 grudnia 2022r.

 • "Biała Niedziela" "Biała Niedziela" 2022-11-04

  "Biała Niedziela"

  Szpital w Knurowie zaprasza mieszkańców Knurowa do udziału w akcji "Biała Niedziela", w ramach której będzie możliwość wykonania bezpłatnie wybranych badań.

 • Knurów na dobrej drodze do dalszego rozwoju Knurów na dobrej drodze do dalszego rozwoju 2022-10-31

  Knurów na dobrej drodze do dalszego rozwoju

  Wspólnie tworzymy Knurów. To motto, które towarzyszy knurowskim samorządowcom w codziennej pracy na rzecz rozwoju miasta i stałego podnoszenia jakości życia jego mieszkańców. Właśnie temu poświęcony jest specjalny materiał filmowy, przedstawiający inwestycje w rejonie osiedli Wojska Polskiego I i II.

 • Rusza uzupełniający nabór do Programu ,,Czyste Powietrze w Gminie Knurów" Rusza uzupełniający nabór do Programu ,,Czyste Powietrze w Gminie Knurów" 2022-10-28

  Rusza uzupełniający nabór do Programu ,,Czyste Powietrze w Gminie Knurów"

  Gmina Knurów zaprasza mieszkańców Knurowa do składania deklaracji uczestnictwa w projekcie grantowym pn. „Czyste Powietrze - wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych w Gminie Knurów”.

 • Dojazd do cmentarza Dojazd do cmentarza 2022-10-26

  Dojazd do cmentarza

  W dniu 1 listopada pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami ZTM bezpłatnie

 • Wypełnij ankietę zapotrzebowania na węgiel Wypełnij ankietę zapotrzebowania na węgiel 2022-10-25

  Wypełnij ankietę zapotrzebowania na węgiel

  Wyniki ankiety będą podstawą do ewentualnego złożenia zamówienia na węgiel. W związku z tym, prosimy wszystkich mieszkańców, którzy spełniają kryteria do zakupu opału za pośrednictwem samorządu, o jej wypełnienie. Ankietę należy wypełnić do dnia 2.11.2022 r.

do góry