• język migowy
 • BIP
 • EU

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia z życia Miasta Knurów

Znaleziono wiadomości: 1866.

 • Złote Gody Złote Gody 2022-07-22

  Złote Gody

  W dniu 20.07.2022r. w sali restauracji ”Protos” w Knurowie odbyła się uroczystość „Złotych Godów”. Organizatorem uroczystości był Urząd Stanu Cywilnego w Knurowie, a gospodarzem spotkania - Prezydent Miasta Adam Rams.

 • Miasto przekaże kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych Miasto przekaże kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych 2022-07-21

  Miasto przekaże kolejne pieniądze dla organizacji pozarządowych

  Kwota 28 440,- zł w ramach czwartego w tym roku konkursu ofert trafi do stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego z przeznaczeniem na dofinansowanie działań i inicjatyw w zakresie polityki społecznej i organizacji imprez o zasięgu ponadgminnym w 2022 roku.

 • Knurów bardziej EKO Knurów bardziej EKO 2022-07-20

  Knurów bardziej EKO

  Rusza program związany z dofinansowaniem do przydomowych oczyszczalni ścieków i zbiorników bezodpływowych.

 • Oceń pracę Urzędu Miasta - wypełnij ankietę Oceń pracę Urzędu Miasta - wypełnij ankietę 2022-07-15

  Oceń pracę Urzędu Miasta - wypełnij ankietę

  Wszyscy klienci Urzędu mają prawo wypełnić ankietę (anonimowo) i wyrazić w niej swoją opinię na temat poziomu jakości usług. Odpowiedzi można udzielać przez miesiąc, począwszy od 15.07 do 15.08.2022 r.

 • Ruszyła przebudowa ul. Chmielnej Ruszyła przebudowa ul. Chmielnej 2022-07-14

  Ruszyła przebudowa ul. Chmielnej

  W dniu 13.07 rozpoczęła się realizacja nowej inwestycji drogowej w Knurowie. Chodzi o przebudowę ul. Chmielnej, która została powierzona firmie Lechbudex Firma Inżynieryjno - Budowlana Lech Pastuszka z siedzibą w Przegędzy. Realizacja przebudowy została podzielona na 2 etapy, z czego pierwszy obejmuje odcinek od ul. Ks. Koziełka do posesji nr 13 przy ul. Chmielnej.

 • Knurów zawsze z Górnikiem! Knurów zawsze z Górnikiem! 2022-07-12

  Knurów zawsze z Górnikiem!

  W dniu dzisiejszym, na Arenie Zabrze odbyło się spotkanie przedstawicieli 16 gmin, będących Partnerami Programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”. W gronie gości nie mogło zabraknąć udziału przedstawicieli z Knurowa. Podczas spotkania ustalano pełny powrót, po okresie pandemii, do realizacji porozumień między poszczególnymi gminami, a klubem, w ramach którego odbywają się cykliczne wydarzenia promujące tożsamość z

 • Knurowska oświata z Rządowym dofinansowaniem Knurowska oświata z Rządowym dofinansowaniem 2022-07-11

  Knurowska oświata z Rządowym dofinansowaniem

  Gmina Knurów otrzymała dotację z budżetu państwa, w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - „Aktywna tablica”, na realizację programu w MSP 1 oraz MSP 2 w Knurowie.

 • Zapraszamy do gry w boule Zapraszamy do gry w boule 2022-07-08

  Zapraszamy do gry w boule

  Boisko składające się z dwóch torów o wymiarach 4 x 15 metrów, ławki, kosze na śmieci, tablica wyników, a także tablice z regulaminem i zasadami gry w boule, stanową nowy punkt na mapie rekreacyjnej Knurowa. W obrębie nowej inwestycji powstaje nowy skate park, a także ciągi chodników wraz z ławkami.

 • Urząd Miasta na trasie atrakcji półkolonii PCK Urząd Miasta na trasie atrakcji półkolonii PCK 2022-07-07

  Urząd Miasta na trasie atrakcji półkolonii PCK

  Grupa 25 dzieci w wieku od 7 do 12 lat odwiedziły zakamarki Urzędu Miasta przy ul. dr. F. Ogana, jak i Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości. Ciekawe historie z życia urzędu, zajęcie miejsc radnych w sali sesyjnej, oglądanie łańcucha Prezydenckiego, wizyta w sali ślubów czy oglądanie archiwów w podziemiach Ratusza, to cześć atrakcji jakie czekały na młodych zwiedzających.

 • Sesja nadzwyczajna Sesja nadzwyczajna 2022-07-06

  Sesja nadzwyczajna

  W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Rady Miasta Knurów, zwołana w trybie nadzwyczajnym tj. poza ogólnym, rocznym harmonogramem. Radni obradowali nad projektami 16 uchwał.

do góry