• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/18 Parafialny Festyn Rodzinny za nami

18 Parafialny Festyn Rodzinny za nami

21 Sierpnia 2019

Jak co roku w sierpniu knurowska parafia Matki Bożej Częstochowskiej wraz z Wspólnotą Rodzin Domowego Kościoła Światło-Życie oraz Ośrodkiem Caritas organizują Parafialny Festyn Rodzinny.

18-ta edycja Festynu odbyła  się w ubiegłą niedzielę  18 sierpnia br. gromadząc przed obiektem Caritasu przy ul.Szpitalnej kilkusetosobową publiczność.

Organizatorzy przygotowali stoiska z małą gastronomią i wyrobami cukierniczymi, dla najmłodszych były dmuchańce. W programie wspólnej zabawy, podobnie jak w latach ubiegłych, przewidziano miejsce na gry i zabawy dla  całych rodzin oraz  występy scenicze  artystów i i zespołów muzycznych. Blok gwiazd Festynu rozpoczęła Bożena Mielnik, a po niej zaprezentował się doskonale znany w Knurowie Adam Sobierajski, który wystąpił w repertuarze jasna Kiepury. Festyn zakończył się  recitalem zespołu Muzykanty oraz losowaniem nagród w loterii fantowej.

Podczas rodzinnego festynu był też czas na wspólną modlitwę.

Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Knurów w wysokości 4 000 złotych

 

   

  Na scenie mieszkańców Knurowa przywitali organizatorzy Festynu: od lewej Dyrektor Caritas K.Gołuch, J.Machulik reprezentujący Wspólnotę Światło-Życie oraz proboszcz parafii ks. K.Tabath.

W imienu władz samorządowych Gminy Knurów obecny był Zastępca Prezydenta Miasta P.Surówka  (fot. Redakcja Przegląd Lokalny)

Festyn uświetnił występ A.Sobierajskiego w stylizacji i repertuarze Jana Kiepury  (fot. Redakcja Przegląd Lokalny)

 

  Publiczność jaz zawsze dopisała na Festynie (fot. Redakcja Przegląd Lokalny)

 

 

udostępnij
do góry