• język migowy
  • BIP
  • EU

Bezpieczna Droga do Szkoły

6 Października 2022

...pod takim hasłem knurowska Policja zorganizowała cykl spotkań z dziećmi miejskich szkół podstawowych, ucząc zasad bezpiecznego przemieszczania się po drodze.

Do akcji promowania bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przyłączyli się również dzielnicowi z Komisariatu Policji w Knurowie, którzy od lat regularnie spotykają się z dziećmi z knurowskich szkół, przekazując niezbędną wiedzę i wskazówki, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, czy też jak być widocznym na drodze. Akcja zawsze realizowana jest w miesiącu wrześniu, czyli zaraz po przerwie wakacyjnej.

W nowym roku szkolnym wznowiono cykl spotkań z dziećmi, odwiedzając Miejskie Szkoły Podstawowe, a dokładnie m.in. nr 1, 2, 3 i 6. Najmłodsi uczniowie z klas 0-3 pod okiem policjantów odbywali m.in. ćwiczenia przejścia przez jednię.

Dzieci podczas spotkania z mundurowymi otrzymały również odblaskowe opaski przekazane przez Urząd Miasta Knurów, który również dołączył się do promowania bezpieczeństwa na drogach wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Foto: Komisariat Policji w Knurowie.

Podobne wiadomości:

do góry