• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Bezpłatna komunikacja miejska na czas smogu dla posiadaczy (..)

Bezpłatna komunikacja miejska na czas smogu dla posiadaczy samochodów

2 Lutego 2017

Na wtorkowym posiedzeniu Zarządu KZK GOP uzgodniono zasady wprowadzania bezpłatnej komunikacji publicznej na czas smogu. Umożliwi to osobom posiadającym dowód rejestracyjny swojego samochodu osobowego podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej KZK GOP bezpłatnie w dniach, w których wystąpi wysoki poziom pyłu zawieszonego PM10.

Podstawą do podjęcia decyzji o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla kierowców będzie ocena jakości powietrza i prognozowana jakość powietrza na najbliższą dobę i weekend. Stan powietrza na terenie aglomeracji będzie monitorowany bezpośrednio ze strony internetowej Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Katowicach. Decyzja będzie podejmowana w formie zarządzenia przez Przewodniczącego Zarządu, Romana Urbańczyka. Każdorazowa informacja o podjęciu decyzji będzie ogłaszana na łamach naszej strony internetowej - kzkgop.com.pl.

W okresie największego smogu wszyscy właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego, w którym są wpisani jako właściciel lub współwłaściciel pojazdu.

Warto dodać, że według wskazań WIOŚ w Katowicach (marzec 2016) w 55% wpływ na złą jakość powietrza ma emisja z kominów indywidualnych, natomiast około 35% emisji pochodzi łącznie z przemysłu i transportu. W okresie zimowym udział samochodów osobowych wynosi około 10%.

 Kliknij i sprawdź czy dzisiaj możesz bezpłatnie korzystać z usług KZK GOP - KLIK

udostępnij
do góry