• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Co dalej z planami przebudowy DW 921 w Knurowie?

Co dalej z planami przebudowy DW 921 w Knurowie?

27 Października 2020

O tym,  że realizacja planów związanych z przebudową drogi wojewódzkiej DW 921  jest niezwykle istotna dla układu komunikacyjnego nie tylko w  naszym mieście, ale i w całym regionie nie trzeba nikogo przekonywać.

Podkreśla to Prezydent Knurowa Adam Rams, który na spotkaniu samorządowców z Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim zwrócił uwagę,  że kontynuacja tej inwestycji na terenie Knurowa jest istotna choćby z tego powodu, że w tym miejscu lokalizację mają Państwowa Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe, które spieszą z pomocą w razie zdarzeń na autostradzie A1. W pobliżu jest też kopalnia, gdzie ludzie jeżdżą do pracy, więc ruch jest naprawdę spory.

Dlatego przedstawiciele gmin i powiatów na spotkaniu z Marszałkiem uzgodnili, że zostanie spisane porozumienie samorządów z zarządem województwa dotyczące współpracy w tym zakresie. Według wstępnych deklaracji, Inwestycja ma zostać zrealizowana etapami do 2023 roku.

Przypomnijmy, że przebudowa DW 921 planowana była aż do granic z Zabrzem. Inwestycję chciano zrealizować ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego rozpisanego na lata 2014-2020, ale projekt autorstwa Zarządu Dróg Wojewódzkich został odrzucony przez komisję konkursową. Mimo to podjęto przebudowę odcinka DW 921 na terenie gminy Pilchowice - od skrzyżowania z DK 78 do przejazdu nieczynnej kolejki wąskotorowej, a termin zakończenia prac określono w umowie z wykonawcą na 30 listopada.br.

Po spotkaniu z Marszałkiem Chełstowskim jest jednak nadzieja, że roboty kontynuowane będą na kolejnych odcinkach, a więc również w Knurowie (ulice: Rybnicka, Niepodległości, Dworcowa).

zdjęcie przedstawiające fragment DW 921 z lotu ptaka na odcinku ul.Niepodległości w Knurowie

 

Zarówno na temat tego spotkania, jak i o innych ważnych i ciekawych wydarzeniach w regionie można przeczytać na łamach wydania papierowego oraz strony internetowej bezpłatnej gazety Dwa Kwadranse - wydawanej przez Park Śląski w Chorzowie.

(KS)

do góry