• język migowy
  • BIP
  • EU

Concordia Knurów w Svicie

3 Lipca 2013

Nie tak dawno gościliśmy podczas Dni Knurowa delegacje miast partnerskich, z którymi Knurów utrzymuje ożywione kontakty. Dzięki rozwijającej się współpracy, 12 dzieci z Knurowa mogło pod koniec czerwca odwiedzić partnerski Svit na Słowacji. 12 osobowa drużyna młodych adeptów futbolu, ćwicząca na co dzień w Klubie Sportowym Concordia Knurów, w dniach 20-22 czerwca br. odwiedziła partnerski Svit na Słowacji na zaproszenie tamtejszych władz miasta.

Okazją do zaproszenia był międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci w wieku 10-11 lat. W turnieju tym oprócz Knurowa wystartowały również reprezentacje Svitu oraz Ceskiej Trebovej. Drużyna Concordii Knurów, prowadzona przez trenera Damiana Jakubowskiego, zajęła trzecie miejsce. Dodatkowo, indywidualne wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Adrian Holc.

Oprócz samych rozgrywek, dzieci podczas pobytu w mieście partnerskim miały zapewnione nie tylko wyżywienie, noclegi oraz transport, ale także wycieczkę w Tatry Wysokie i Strbske Pleso, gdzie oglądały skocznie narciarskie.

KS Concordia Knurów w Svicie (fot. Concordia Knurów)

do góry