• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Darmowa strefa Wi-fi przy Ratuszu Miejskim

Darmowa strefa Wi-fi przy Ratuszu Miejskim

5 Lipca 2013

W tym tygodniu na skwerku koło Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości 7 pojawiły się tabliczki informujące o dostępnej w okolicy darmowej strefie Wi-fi. Hotspot - otwarty punkt dostępu do internetu - uruchomiony został w ramach projektu "PIAP-y dla mieszkańców ziemi gliwickiej".

Przypomnijmy, iż jest to projekt partnerski, który był realizowany przez Powiat Gliwicki, Miasto Knurów  i pozostałe gminy powiatu ziemskiego gliwickiego. Więcej o projekcie K L I K.

Wspomniana lokalizacja to nie jedyne miejsce, w którym można korzystać w darmowego internetu, a mianowicie w budynku MOPS-u i Ratusza Miejskiego znajdują się stanowiska komputerowe, w hali MOSiR-u jest infokiosk, a w budynku Urzędu Miasta przy ul. Ogana  - stanowisko dostępu do internetu przystosowane dla osób niepełnosprawnych, natomiast w Kinie Scena KULTURA jest hotspot.

Tablice informujące o bezpłatnej strefie Wi-Fi znajdują się na skwerku koło Ratusza oraz przed budynkiem magistratu.

Każdy, kto posiada urządzenie umożliwiające dostęp do sieci bezprzewodowej, może bezpłatnie korzystać z internetu w rejonie Ratusza Miejskiego. Łącze, którego  prędkość wynosi 8 Mb/s, jest dostępne przez całą dobę. Siecią powstałą w ramach projektu zarządza Centrum Informatyczne utworzone przy Starostwie Powiatowym w Gliwicach i to ono odpowiada za sprawy techniczne, związane z poprawnym funkcjonowaniem łączy internetowych.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu w okolicy Ratusza należy w ustawieniach telefonu lub innego urządzenia umożliwiającego dostęp do sieci bezprzewodowej wybrać wyszukiwanie dostępnych sieci wi-fi i połączyć się z siecią o nazwie "Piap-Knurów".

Oznaczenie strefy Wi-fi przed Ratuszem Miejskim

Oznaczenie strefy Wi-fi na skwerku koło Ratusza Miejskiego (fot. UM Knurów).

udostępnij
do góry