• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Dofinansowanie unijne dla nowego przedszkola

Dofinansowanie unijne dla nowego przedszkola

29 Stycznia 2019

Mając na uwadze potrzeby rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy zgłaszali niewystarczającą ilość miejsc w dotychczasowych placówkach wychowania przedszkolnego w Knurowie, Gmina zdecydowała się na uruchomienie nowego przedszkola.

Mowa tu o Miejskim Przedszkolu, które powstaje  w obiekcie dotychczas użytkowanym przez Miejską Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. S. Batorego. Trwający aktualnie remont budynku oraz prowadzone szerokie prace adaptacyjne pozwolą na udostępnienie 120 nowych miejsc przedszkolnych, które utworzone będą w 5 nowych oddziałach. Oprócz tego, nowe przedszkole przyjmie także pod swój dach 6 oddziałów zerówkowych, które do tej pory funkcjonowały na terenie szkół.

Myśląc o jak najlepszym przygotowaniu nowej placówki do funkcjonowania, Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie przygotowało projekt edukacyjny pn. „Kolorowe przedszkole- dziecko w swoim żywiole!”, który zgłoszony został do dofinansowania unijnego, organizowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Po pomyślnej weryfikacji formalnej i ocenie merytorycznej przez ekspertów, projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 952 276,27 zł.

Zgodnie z koncepcją projektu, obejmie on swoim działaniem 120 dzieci w wieku przedszkolnym 3- 5 lat oraz 15 nauczycieli przedszkola. W zakresie projektu przewidziano realizację zajęć dodatkowych (poza podstawa programową) z gimnastyki korekcyjnej, zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, arteterapii, muzykoterapii i bajkoterapii. W ramach projektu sfinansowany zostanie także zakup wyposażenia, dostosowanie bazy lokalowej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz szkolenia i kursy dla nauczycieli. Oprócz tego przewiduje się zakup zabawek edukacyjnych, zestawów do nauki m.in. języka angielskiego, matematyki, przyrody, czy też integracji sensorycznej oraz zajęć logopedycznych.

Wszystkie te działania  kooordynować będzie MCE w Knurowie a sam projekt powinien wystartować w marcu przyszłego roku i trwać będzie 18 miesięcy.

 

wizualizacja nowego przedszkola przy ul.S.Batorego (autor:  Projekt Plus s.c. G. Tkacz, T. Borkowski)

 

udostępnij
do góry