• język migowy
  • BIP
  • EU

Dojazd do cmentarza

27 Października 2021

W związku ze wzmożonym natężeniem ruchu na drogach w okresie Wszystkich Świętych, Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej. W niedzielę, 1 listopada, wszyscy pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami ZTM za darmo. Przygotowano także szereg zmian, które ułatwią pasażerom dojazd do cmentarzy.

Dodatkowo ZTM uruchomi na okres 30 października - 1 listopada br. dodatkową linię autobusową. Oznaczona ona zostanie symbolem C-10

W dniu 1 listopada pasażerowie będą mogli podróżować wszystkimi liniami ZTM bezpłatnie

Przypominamy również, że w obrębie dojazdu do cmentarzy obowiązuje zmieniony układ komunikacyjny, do którego należy się stosować. Na okres wzmożonego ruchu, a więc od piątku 29 października do 3 listopada br. w obrębie cmentarza przy ul. 1-go Maja wprowadzono tymczasową organizację ruchu z jednostronnym kierunkiem poruszania się samochodami - mapka poniżej.

Przy cmentarzu na ul. Rakoniewskiego, w dniu 1 listopada, przygotowane będą specjalne miejsca parkingowe na terenach przyległych do cmentarza. Uprasza się również o zastosowanie się do oznakowania dotyczącego zakazu zatrzymywania się wzdłuż drogi.

mapka przedstawiająca zmianę ruchu drogowego przy cmentarzu

mapka z trasą komunikacji ZTM podczas święta szystkich świętych

Podobne wiadomości:

do góry