• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Dziecięcy śmiech w solankowym klimacie

Dziecięcy śmiech w solankowym klimacie

29 Września 2022

Moment wybudowania przez knurowski samorząd tężni solankowej przeszło 3 lata temu, sprawił, że ta część miasta stała się miejscem relaksu w klimacie rodem znad morza, a także wydarzeń kulturalno-sportowych. Od dziś to miejsce będzie również wyjątkowo popularne wśród najmłodszych Knurowian, za sprawą oddanego przed południem nowoczesnego placu zabaw.

Na odpowiednio przygotowanym bezpiecznym podłożu wykonanego z poliuretanu i piasku zamontowano różnorakie urządzenia, m.in.: duże urządzenia zabawowe integracyjne, wielofunkcyjne i sprawnościowe, bujak sprężynowy, piaskownicę, potrójną huśtawkę z siedziskami prostymi i kubełkowymi, czy bocianie gniazdo.

Miejsce rozrywki dla dzieci zostało ogrodzone, a także wyposażone w takie udogodnienia jak stojak na rowery, kosze do segregacji w kształcie kredek, ławki, nasadzenia roślin, a także sezonowy żagiel dający trochę cienia w upalne dni.

Inwestycję wykonaną przez firmę Baugart z Gliwic, wartą ponad 700 tys zł odbierali dziś osobiście Zastępcy Prezydenta Miasta Pan Piotr Surówka i Pani Krystyna Kostelecka, Naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Magdalena Szczygieł, a także radni Rady Miasta w osobach Przewodniczącego Tomasza Rzepy, wraz z Eweliną Maj i Edwardem Didkiem.

Foto: Krzysztof Jojko

Podobne wiadomości:

do góry