• język migowy
  • BIP
  • EU

Dzień Edukacji Narodowej

14 Października 2020

14-ty października obchodzony jest w całej Polsce jako dzień składania życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników oświaty. Zwyczajowo, w tym dniu w ubiegłych latach miały miejsce okolicznościowe spotkania i uroczystości, podczas których wręczane były nagrody i wyróżnienia. W spotkaniach tych, także w Knurowie, brały udział władze samorządowe, przedstawiciele oświaty, związki zawodowe oraz dyrektorzy i nauczyciele.

Jednakże z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną w kraju, tegoroczne uroczystości zorganizowane przez Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie wyglądały zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Pomimo zastosowania reżimu sanitarnego, pandemia koronawirusa wymusiła odwołanie tradycyjnych obchodów zaplanowanych na ten dzień. Spotkanie przedstawicieli środowiska oświatowego z udziałem Prezydenta Miasta Adama Ramsa i Zastępcy Prezydenta Miasta Piotra Surówki przybrało zatem formę zdalną, co nie stanowiło przeszkody do złożenia życzeń i podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty.

Warto odnotować, że 5 szkół podstawowych z naszego miasta otrzymało nagrody za osiągnięcie wyników dydaktycznych powyżej średniej krajowej, a także za wysokie osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Natomiast nagrody Prezydenta Miasta w 2020 r. otrzymało 11 dyrektorów i nauczycieli miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Dzisiejsza uroczystość była także okazją do złożenia podziękowania dla osób, które w tym roku, po latach, zaprzestały pracy w strukturach oświaty.

Nagrodzonym osobom i wyróżnionym placówkom serdecznie gratulujemy. Wszystkim byłym i obecnym pracownikom oświaty życzymy przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i satysfakcji z pracy z najmłodszymi mieszkańcami Knurowa oraz samych sukcesów.

Szczegółowy wykaz nagrodzonych opublikowało Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie na swojej stronie internetowej.

Dzień Edukacji Narodowej 2020 w Knurowie

14-ty października obchodzony jest w całej Polsce jako dzień składania życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Podobne wiadomości:

do góry