• język migowy
  • BIP
  • EU

Ferie w Knurowie

10 Stycznia 2020

Ferie zimowe w Knurowie

Od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe, a zarazem związana z tym 2-tygodniowa przerwa w zajęciach szkolnych. Z tej okazji miejskie placówki kulturalne i sportowe przygotowały szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie serdecznie zachęca dzieci oraz młodzież do wykorzystania wolnego czasu na aktywność fizyczną i doskonalenie swojej sprawności. W ramach akcji „FERIE ZIMOWE z MOSiR Knurów”, będzie można przyjść na zajęcia prowadzone przez trenerów i instruktorów piłki nożnej, piłki siatkowej, wziąć udział w grach i zabawach na lodowisku, zagrać w turnieju tenisa stołowego lub skorzystać z obiektów MOSiR w promocyjnej cenie.

Harmonogram poszczególnych zajęć sportowych, które przeprowadzone zostaną w ramach akcji MOSiR Knurów prezentuje poniższy plakat. Więcej szczegółów na stronie internetowej MOSiR - LINK


Widok logowiska na żywo dostępny jest po kliknięciu na LINK


Centrum Kultury zaprasza na "Ferie Zimowe 2020 z Centrum Kultury!"

Szereg atrakcyjnych zajęć odbędą się nie tylko w Domu Kultury ale również w Klubie Sztukateria, Kino Scena Kultura, oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Poza takimi atrakcjami jak warsztaty artystyczne, pokaz iluzji czy wielki bal karnawałowy, ciekawą atrakcją zorganizowaną w Domu Kultury będzie pokaz zwierząt egzotycznych przypadający na półmetek ferii, w poniedziałek 20 stycznia.

Więcej szczegółów na poniższych plakatach

 

 

W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi całkowicie bezpłatnie.
Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Zasady są analogiczne jak w roku ubiegłym. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną.

 

Jak co roku na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2020", które potrwają do 24 lutego 2020 r.
Służby i inspekcje działające na obszarze Śląska monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Warto również zapoznać się z cennymi poradami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na temat, jak zadbać, aby wypoczynek był bezpieczny oraz jak uniknąć zimowych zagrożeń:

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077, na którą będzie można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Całodobowa Linia Interwencyjna:

32 20 77 077


 

do góry