• język migowy
  • BIP
  • EU

Ferie w Knurowie

13 Stycznia 2017

Od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe i związana z tym dwutygodniowa przerwa w zajęciach szkolnych. Z tej okazji miejskie placówki kulturalne i sportowe przygotowały szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie z radością przedstawia plan zajęć sportowych, które przeprowadzone zostaną w ramach akcji „Ferie z MOSiR”. Hasło przewodnie tej inicjatywy ma zachęcać dzieci i młodzież do wykorzystania swojego wolnego czasu na aktywność fizyczną i doskonalenia swojej sprawności. W ramach akcji będzie można przyjść na zajęcia prowadzone przez trenerów i instruktorów piłki nożnej, siatkówki, wziąść udział w grach i zabawach na lodowisku, zagrać w turnieju tenisa stołowego lub skorzystać z obiektów MOSiR w promocyjnej cenie. Serdecznie zapraszamy!
Oprócz zajęć sportowych w hali serdecznie zapraszamy na gry i zabawy na lodowisku. Dodatkowo 25 stycznia o godz. 15.00 odbędzie się tradycyjny już Karnawałowy Bal Przebierańców. Wszystkich zachęcamy do kreatywności i szykowania najbardziej wymyślnych przebrań. Podczas balu nie zabraknie rozrywkowej muzyki i towarzyszących gier i zabaw. Najbardziej pomysłowe przebrania zostaną nagrodzone upominkami. Dodatkowo informujemy, że w dniach 16.01 – 27.01.2017 dla dzieci, młodzieży i studentów do 26 r. ż. obiekty MOSiR Knurów dostępne będą za 1 zł w następujących godzinach:

  • lodowisko sezonowe, ul. Ułanów 8 – poniedziałek – piątek od 10.00 – 16.00, 1 zł/ 40 min. (o godz. 14.00 przerwa techniczna)
  • pływalnia kryta „aQuarelax”, ul. Szpitalna 23 – poniedziałek – piątek od 10.00 – 16.00, 1 zł/ 60 min.
  • pływalnia kryta w Szczygłowicach, ul. Górnicza 2 – poniedziałek – piątek od 10.00 – 16.00, 1 zł/ 45 min.

 


Centrum Kultury w ramach akcji „Zima w mieście” zaprasza dzieci i młodzież do swoich placówek, które przygotowały szereg atrakcji. Można wziąć udział w wielu zajęciach pobudzających kreatywność. Szczegóły programu znaleźć można m.in. na Facebooku.


Dodatkowo Klub Kulturalny Sztukateria zaprasza dzieci od lat 7 do 11 na warsztaty artystyczne w ramach ferii zimowych 2017. W programie wycieczka do teatru, wyjście do kina, warsztaty krawieckie i inne ciekawe zajęcia twórcze.


Kino Scena Kultura zaprasza na piękne i mądre bajki z różnych stron świata! Na sześciu seansach dzieci będą mogły zobaczyć filmy, które brały udział w kolejnych edycjach festiwalu dziecięcego Kino Dzieci, a co również bardzo ważne bilet na te seanse kosztuje jedyne 5 zł!


Biblioteka Miejska w ramach Biblioferii zorganizowała szereg atrakcji dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, w ramach których przewidziano m.in. zajęcia plastyczne czy przeróżne gry i zabawy pod okiem animatorów.


Jak co roku, ofertę miejskich jednostek uzupełnia swoim programem Lokatorsko - Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa. W klubie Lokatorek odbywać się będą warsztaty kulinarne, w klubie Maluch – warsztaty plastyczne, natomiast w klubie Gama – turniej tenisa stołowego. Ponadto dla dzieci zaplanowano również wycieczki do Wisły, Żarek i Gliwic.   Szczegółowe  informacje  i  zapisy  w klubach  spółdzielczych:

                Gama  tel.          32-235-10-15
                Lokatorek          32-235-19-08          
                Maluch               32-235-17-65Czas ferii zimowych to moment wyczekiwanego przez wielu ludzi relaksu, niosącego za sobą pewne zagrożenia, o czym przypomina Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Poprzez praktyczny plakat udzielają cennych porad dla uczestników wypoczynku zorganizowanego, które warto przyswoić sobie przed zimowym wypoczynkiem. Są one skierowane przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych.
do góry