• język migowy
  • BIP
  • EU

II Rajd Rowerowy

3 Października 2013

Już w najbliższą sobotę, tj. 5 października br. odbędzie się druga edycja Rajdu Rowerowego po Powiecie Gliwickim. Zapraszamy wszystkich cyklistów, zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualnych rowerzystów do wspólnego przejazdu trasą rajdu.

Miejsce zbiórki dla knurowian oraz grup z południa powiatu wyznaczono przy Kąpielisku Zacisze Leśne przy ul. Niepodległości 109. Uczestnicy rajdu wystartują o godzinie 11:00. Zgodnie z planem cykliści dotrą na metę, zlokalizowaną na terenie Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Rudziniec w Rachowicach, w okolicach godziny 13-tej. Istnieje możliwość indywidualnego dojazdu do mety rajdu dowolną trasą.

Trasa rajdu z Knurowa do Rachowic liczy ok. 22 km, a jej przebieg prezentuje się następująco: Knurów - Zacisze - niebieska trasa nr 372 do Nieborowic - żółta trasa nr 373 przez Smolnicę do Rachowic - czarna trasa nr 376 - droga powiatowa nr 2918S i skręt do Szkółki Leśnej.

Przypomnijmy, iż trasy rajdu zostały wytyczone m. in. ścieżkami rowerowymi, które powstały w ramach projektu pn. „Zaplecze aktywnej turystyki rowerowej dla mieszkańców zachodniej części Subregionu Centralnego”. Projekt realizowany był wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach pełniące rolę lidera oraz 8 gmin powiatu gliwickiego, w tym Miasto Knurów, jako partnerów projektu.

Organizator rajdu przypomina, iż dzieci i młodzież do 18-go roku życia mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Ponadto uczestnicy rajdu są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, powinni posiadać sprawny technicznie rower, wyposażony zgodnie z wymogami Kodeksu Ruchu Drogowego. Również o ubezpieczenie od nieszcześliwych wypadków uczestnicy rajdu powinni zadbać we własnym zakresie. Organizator nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie trwania rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu, jak i osób trzecich.

Współorganizator rajdu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie zapewni uczestnikom rajdu obsługę na trasie knurowskiej, tzn. pracownicy MOSiR'u ubrani w odblaskowe kamizelki będą wskazywali cyklistom kierunek trasy rajdu oraz służyli pomocą i informacją.

O ile pogoda dopisze Organizatorzy imprezy spodziewają się przeszło stu uczestników rajdu. W imieniu Starostwa Powiatowego w Gliwicach- Organizatora - serdecznie zapraszamy grupy kolarskie, sympatyków jazdy na dwóch kółkach oraz zapalonych rowerzystów do wzięcia udziału w sobotniej imprezie.

Plakat II Rajd Rowerowy

do góry