• język migowy
  • BIP
  • EU

III Knurowskie Dni Integracji.

6 Maja 2011
III Knurowskie Dni Integracji.

Wielkimi krokami zbliża się uroczysta inauguracja Knurowskich Dni Integracji z osobami niepełnosprawnymi. Będzie to już III edycja imprezy, która na stałe zagościła w knurowskim kalendarium wydarzeń kulturalnych.

Jak co roku, uroczystemu otwarciu imprezy w kinie Scena KULTURA towarzyszyć będzie przekazanie organizatorom i uczestnikom symbolicznych kluczy do bram miasta z rąk Prezydenta Adama Ramsa.

III Knurowskie Dni Integracji zaplanowane zostały w dniach 18-22 maja br. i potrwają od środy do niedzieli. W ich ramach odbędzie się cykl imprez kulturalnych i zawodów sportowych z udziałem osób niepełnosprawnych (zarówno ruchowo jak i intelektualnie), gdzie głównym celem jest pokazanie społeczności lokalnej, że osoba niepełnosprawna nie oznacza ,,mniej wartościowa".
Imprezy organizowane są przez środowiska osób niepełnosprawnych i z ich udziałem (m.in. podopieczni Domu Pomocy Społecznej, Caritas, grupy terapii zajęciowej, uczniowie klas integracyjnych).
Na imprezie pojawią się też goście m.in. Paweł Ejzenberg ,,polski Ray Charles" niewidomy finalista programu ,,Mam talent", czy też Marek Plura- poseł na Sejm RP, jeden z inicjatorów uznania mowy śląskiej językiem regionalnym.

Imprezy wzbogacą wystawy fotograficzne, zawody sportowe (m.in. mecz piłki nożnej oraz turniej pływacki), a także festyn dla mieszkanców, podczas którego wystąpi gwiazda wieczoru -  Monika Kuszyńska, była wokalistka Varius Manx.

W niedzielę planowana jest msza św. w intencji uczestników i organizatorów. 

Już teraz zapraszamy państwa serdecznie na to wydarzenie. 
 

 

do góry