• język migowy
  • BIP
  • EU

IX Knurowskie Dni Integracji

16 Maja 2017

Już w najbliższą środę 17 maja br. rozpocznie się dziewiąta edycja Knurowskich Dni Integracji z osobami niepełnosprawnymi pod hasłem „Bądźmy Razem”. W tym roku kolejny raz klucze do miasta przekazane zostaną uczestnikom, a wśród atrakcji przewidziano koncerty, spotkania, zawody sportowe, wystawy i wiele innych wydarzeń. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi w kinie Scena KULTURA, które zaplanowano na godzinę 17:00.

Zwyczajowo patronat honorowy nad Knurowskimi Dniami Integracji objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

W środę w godzinach dopołudniowych zaplanowano olimpiadę sportowa „Bądźmy Razem”, dla podopiecznych knurowskich placówek statutowo zajmujących się osobami niepełnosprawnymi oraz dla uczniów knurowskich szkół integracyjnych, a w czwartek dwa spotkania adresowane głównie do młodzieży, z gośćmi honorowymi.

W ten sam dzień, czyli w czwartek 18 maja br. w Domu Kultury w Szczygłowicach odbędzie II Integracyjny festiwal Artystyczny mieszkańców DPS-ów oraz młodzieży miasta Knurowa. Natomiast w godzinach popołudniowych w parku przy ul. Dworcowej odbędą się gry i zabawy pt.: ”Niewidomi i Przyjaciele”.

W piątkowy poranek w kinie rozpocznie się II Integracyjny przegląd talentów, z kolei publiczność Pływalni krytej AquaRelax kibicować będzie podczas zmagań na Lokalnym Mitingu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Na piątkowy wieczór o godz. 18:00 organizatorzy zapraszają do klubu kultury lokalnej SZTUKATERIA na wystawę fotografii autorstwa Krzysztofa Gołucha, pt.: „co siódmy...”.

W sobotę po południu przy arenie plenerowej w parku przy ulicy Ogana odbędzie się IX Integracyjny Festyn Rodzinny. W czasie festynu wystąpi m.in. orkiestra KWK Knurów, zespoły muzyczne i taneczne skupione przy Centrum Kultury i nie tylko.

Finał IX Knurowskich Dni Integracji będzie mieć wymiar duchowy. W niedzielę o godz. 10:00 w kościele pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego zostanie odprawiona msza św. dziękczynna  w intencji uczestników i organizatorów.

Szczegółowy plan IX Knurowskich Dni Integracji znajduje się na plakacie poniżej.

do góry