• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Kolejne budynki III Kolonii odzyskają dawny blask

Kolejne budynki III Kolonii odzyskają dawny blask

24 Września 2019

Realizowana w ramach projektu unijnego termomodernizacja budynków mieszkalnych III Kolonii wkracza w kolejny etap. Do remontowanych aktualnie obiektów przy ul.Dworcowej 9,11 i 15 dołączyły kolejne budynki przy ul. Dworcowej 7, Sienkiewicza 1 oraz Mickiewicza 2.

Warunkiem rozpoczęcia prac remontowych było przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzgodnienie z dotychczasowymi lokatorami kwestii zapewnienia lokalu zastępczego na czas remontu lub mieszkania docelowego, w przypadku jeśli najemca podejmie decyzję o zmianie miejsca zamieszkania w obrębie  komunalnych zasobów mieszkaniowych.

Następnym etapem było wyłonienie wykonawcy robót budowalnych i termomodernizacyjnych, dlatego też Urząd Miasta Knurów przeprowadził procedury przetargowe, które w ubiegłym tygodniu  zakończyły się powodzeniem. Dokładnie w środę 18 września br. podpisano trzy umowy z firmą MES GROUP s.c. Jarosław Florczyk, Albert Stajno z Tarnowskich Gór. Wykonawca zobowiązał się do czerwca przyszłego roku przeprowadzić kompleksowy remont trzech budynków wraz z termomoidernizacją i zmianą sposobu ogrzewania mieszkań  z węglowego na gazowy. Prace obejmą także obejście wokól budynków wraz z pomieszczeniami gospodarczymi. Efektem inwestycji będzie gruntowna rewitalizacja zabytkowych budynków nie tylko pod kątem funkcjonalnym i środowiskowym, ale także estetycznym.

Łączna cena ofertowa netto wynosi 5 407 533 złote, do której doliczony zostanie podatek VAT. W kosztach zadania, oprócz Gminy Knurów partycypuje także Unia Europejska, która przyznała dofinansowanie dla naszego miasta w kwocie 11 400 000 złotych dla projektu, obejmującego w sumie 13 budynków III Kolonii.


Budynek mieszkalny przy ul. Dworcowej 7


udostępnij
do góry