• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

26 Listopada 2018

W budynku Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości 7 w dniu 29 listopada br.(czwartek) o godz. 15.00 odbędą się konsultacje w formie otwartego spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego z terenu Gminy Knurów.

Przedmiotem spotkania będzie projekt uchwały Rady Miasta Knurów w sprawie zmiany stawek wynagrodzenia za usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie Knurowa w 2019 roku. Proponowana nowa stawka wzrosłaby o 1 zł za godzinę i jest pokłosiem przyjęcia przez Radę Ministrów rozporządzenia, w którym określono taką samą skalę wzrostu w stosunku do minimalnego wynagrodzenia za powyższe usługi. Przypomnijmy, że usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi, świadczone są przez zewnętrzne podmioty, które składają swoje oferty w otwartym konkursie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Knurowie.

Stanowisko przyjęte podczas konsultacji, przedstawione zostanie Prezydentowi Miasta w formie opinii, przed skierowaniem projektu uchwały na sesję Rady Miasta Knurów.

TUTAJ  dostępna jest pełna treść ogłoszenia o konsultacjach wraz z projektem uchwały.

do góry