• język migowy
  • BIP
  • EU

Laury Knurowa 2018

20 Kwietnia 2018

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne Akademia Piłki Nożnej w kategorii instytucje, podmioty gospodarcze i inne jednostki organizacyjne, a także knurowski przedsiębiorca Tomasz Michalski w kategorii osób indywidualnych, zostali tegorocznymi laureatami najważniejszego miejskiego wyróżnienia jakim jest Laur Knurowa.

Decyzja o przyznaniu tych zaszczytnych wyróżnień została podjęta przez Radę Miasta Knurów w tym tygodniu, podczas sesji zwyczajnej.

Tomasz Michalski jest właściciel firmy Komstal, w której zatrudnionych jest ok. 20 osób. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady na terenie Polski i dwa w Chinach. Właściciel firmy poza działalnością biznesową, równie chętnie angażuje się w przedsięwzięcia środowiskowe i charytatywne. Pan Michalski przez wiele lat był darczyńcą Ośrodka Opiekuńczego w Szczygłowicach, wspiera knurowski Ośrodek Kuratorski, knurowski i gliwicki PCK, Domy Dziecka w Gliwicach i Czerwionce-Leszczynach, szkoły i placówki oświatowe. Ma znaczący udział w doposażeniu oddziału ginekologicznego w Szpitalu w Knurowie, pomaga parafii pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego w organizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nie pomija udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Świątecznej Paczce, Knurowskich Dniach Integracji i różnego rodzaju inicjatywach, dających realną pomoc potrzebującym.
Pan Tomasz jako miłośnik sportu angażował się w powstanie Akademii Piłki Nożnej w Knurowie, sekcji pływackiej TKKF Szczygłowice, mistrzostwa Polski w boksie czy mistrzostwa Śląska w ratownictwie wodnym. Kilkakrotnie sponsorował Mistrzostwa Polski Domów Dziecka.

Kolejny Laur Knurowa trafi do Stowarzyszenia Akademia Piłki Niżnej w Knurowie. Wartym dodania jest fakt, że APN to projekt Marcina Brosza, byłego znaczącego piłkarza, obecnie trenera Górnika Zabrze. Inspiracją do tego działania był m.in. sukces sportowy Jerzego Dudka.
Celem APN jest zaszczepianie w początkujących piłkarzach miłości do zdrowego, sportowego stylu życia. Nie obowiązuje selekcja, bo wyższość nad rywalizacją ma dobra, a przy tym pożyteczna, zabawa. Dzięki temu w ciągu 12 lat działalności do akademii bezustannie garną się kolejne roczniki dzieci chcących uczestniczyć w tym atrakcyjnym przedsięwzięciu.
Obecnie Stowarzyszenie liczy ponad 300 młodych piłkarzy, którzy na miejskich obiektach szlifują swoje umiejętności pod okiem 15 trenerów.
Stowarzyszenie niezwykle ceni sobie współpracę z rodzicami, sponsorami, okolicznymi stowarzyszeniami i samorządem.
Mimo nastawienia na rozwijanie pasji, a nie wyłącznie na wyczyn, APN może pochwalić się zawodnikami, którzy robią karierę w zawodowych klubach. Poziom umiejętności rośnie, co skutkowało m.in. awansami do najwyższego szczebla rozgrywkowego na Śląsku.

 

Lureaci Lauru Knurowa w poprzednich latach

 

Rada Miasta Knurów podczas tajnego głosowania zgodnie przyznała najwyższe miejskie wyróżnienie, natomiast oficjalne wręczenie Lauru Knurowa nastąpi w czerwcu podczas uroczystości otwierającej Dni Knurowa 2018.

 

do góry