• język migowy
  • BIP
  • EU

Mammobus w Knurowie

13 Stycznia 2014

W najbliższy piątek - 17 stycznia br. - w Knurowie przy ul. Mieszka I 6 (przy sklepie Netto) zatrzyma się specjalistyczny pojazd LUX MED Diagnostyka, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne - tzn. prześwietlenie piersi. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi.

Paniom, które ukończyły 50 rok życia (do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, za okazaniem skierowania lekarskiego.

Szczególnie zachęcamy wszystkie Panie z rocznika 1964, ponieważ od tego roku po raz pierwszy przysługuje Paniom bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu!


Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58 666 2 444, 801 080 007, www.fado.pl.

 

Należy także zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy.

 

Mammobus

Mammobus

Mammobus

(fot. materiały prasowe www.fado.pl)

  

udostępnij
do góry