• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ministerstwo Sportu przyznało dotację na Halę Sportową (..)

Ministerstwo Sportu przyznało dotację na Halę Sportową MOSiR

1 Października 2019

Nowa Hala Sportowa MOSiR przy Alei Lipowej otrzymała 2,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.To efekt rozstrzygnięcia konkursu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" - edycja 2019 i opublikowania w dniu dzisiejszym oficjalnego  komunikatu w tej sprawie. Wśród 52 gmin, które otrzymały wsparcie, na 15 miejscu  znalazł się wniosek Knurowa, złożony w marcu 2019r. Przedmiotem dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej jest zadanie inwestycyjne, które polegało na budowie hali sportowej w rejonie kompleksu boisk wielofunkcyjnych. 

Przypomnijmy, że hala została oddana do użytku w sobotę 14 września br., a samej uroczystości towarzyszył program sportowy, w tym rodzinny turniej piłki nożej pod egidą APN Knurów, rozgrywany na pobliskim Orliku. W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział mieszkańcy, dzieci z sekcji sportowych klubów i stowarzyszeń, zaproszeni piłkarze Górnika Zabrze na czele z trenerem Marcinem Broszem, a program uroczystości uświetnił występ mażoretek Centrum Kultury w Knurowie z towarzyszeniem Orkiestry Dętej KWK Knurów. Wsród gości zaproszonych przez władze miasta byli też pochodzący ze Śląska Minister Rodziny Bożena Borys-Szopa oraz Minister Sportu Witold Bańka.

Sama budowa trwała dokładnie półtora roku i kosztoała łącznie 12 milionów 890 tysięcy złotych. W jej efekcie, nasze miasto wzbogaciło się o nowoczesny i fukcjonalny obiekt z boiskami do futsalu, koszykówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego  oraz siatkówki, a także z salą wielofunkcyjną na I piętrze z tarasem widokowym.

 

Hala Sportowa MOSiR z dofinansowaniem Ministerstywa Sportu i Turystyki (fot. iKnurow.pl)

 

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali od lewej:  Dyrektor Generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego A.Ostalecki, Minister Sportu W.Bańka, Minister Rodziny B.Borys-Szopa, Prezydent Knurowa A. Rams oraz Przewodniczący Rady Miasta Knurów T.Rzepa (fot. iKnurow.pl)

   

Podczas otwarcia, publiczności  zaprezentowały się mażoretki z Centrum Kultury w Knurowie (fot. iKnurow.pl)

c

 

udostępnij
do góry