• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Młody bohater spotkał się z Prezydentem Knurowa

Młody bohater spotkał się z Prezydentem Knurowa

23 Grudnia 2021

Na zaproszenie Prezydenta Knurowa Adama Ramsa, do knurowskiego magistratu przybył Filip Łukaszczuk wraz z mamą Moniką. Powodem spotkania było szeroko komentowane w mediach wydarzenie z minionego poniedziałku, kiedy to na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Ułanów w Knurowie doszło do kolizji. Zanim na miejsce przybyły służby ratownicze, 12-latek wybiegł z mieszkania, poprosił o potrzebną apteczkę samochodową, po czym udzielił poszkodowanemu kierowcy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ta aktywna i odpowiedzialna postawa służyć powinna za wzór zachowania, nie tylko młodym ludziom, ale i wszystkim dorosłym.
Jak podkreślił Prezydent Knurowa, jest on nie tylko pod wrażeniem postawy Filipa, ale również dobrego, rodzicielskiego wychowania. Dlatego też gratulacje oraz symboliczny prezent świąteczny trafił do rąk młodego bohatera i obecnej na spotkaniu mamy. Warto zaznaczyć, że Filip to także druh knurowskiej drużyny harcerskiej, jak również uczeń szkoły muzycznej, marzący jednakże o zawodzie związaniem z ratowaniem ludzkiego życia.

Oprócz Prezydenta i zaproszonych gości, w spotkaniu uczestniczył Sekretarz Miasta Piotr Dudło oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

Filip Łukaszczuk z mamą odbierają gratulacje od Prezydenta oraz Sekretarza

Filip Łukaszczuk z mamą odbierają gratulacje od Prezydenta oraz Sekretarza

do góry