• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nagroda Super Orlik 2014 dla Knurowa

Nagroda Super Orlik 2014 dla Knurowa

23 Grudnia 2014

Celem konkursu „Super Orliki 2014” jest wyróżnienie instytucji, organizacji i ludzi, dzięki którym Orlik i jego otoczenie stają się coraz lepsze, a korzystanie z nich z roku na rok popularniejsze. Kryteria brane pod uwagę przez Kapitułę Konkursową, działającą pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki, to m.in. organizacja wydarzeń na Orliku, wpływ na jego promocję, innowacyjność i pomysłowość, kontakt z animatorami, czy też rozbudowa obiektu i jego otoczenia.

Sam konkurs cieszy się sporym prestiżem, a statuetka jest nagrodą cenioną i  rozpoznawalną w świecie sportu.  Nic więc dziwnego że z całego kraju napłynęło wiele kandydatur, zgłaszanych  w ramach 8 kategorii (m.in. JST - Instytucja zarządzająca Orlikiem, Lokalne Media, Wydarzenie, Super Orlik) . W grupie pozytywnie zweryfikowanych 197 wniosków znalazł się także wniosek Knurowa, który oczekiwał na rozstrzygnięcie, planowane na dzień 17 grudnia br., kiedy to ogłoszono oficjalne wyniki konkursu.

Dodatkową nagrodą , oprócz prestiżu i statuetki Super Orlika, była wizyta w profesjonalnym studiu telewizyjnym nC+ i udział Dyrektora MOSiR Knurów – Krzysztofa Stolarka wraz ze zwycięzcami innych kategorii,  w uroczystości wręczenia statuetek i debacie podsumowującej konkurs oraz wskazującej potencjalne kierunki rozwoju Orlików w kolejnych latach.

Warto zaznaczyć, że pierwszym etapem na drodze do tej prestiżowej nagrody był udział w badaniu przeprowadzonym przez Krajową Sieć Konsultacyjną Liderów (KSKL) i wypełnienie ankiety nt: „Czym jest orlik dla społeczności lokalnej?”. W listopadzie br. ukazał się raport z przeprowadzonego badania, który w pozytywnym świetle przedstawił funkcjonowanie knurowskiego Orlika oraz działalność MOSiR Knurów.

Dało to symptom do wzięcia udziału w konkursie i ubieganie się o nagrodę.

 

fot.MOSiR Knurów

 

 do góry