• język migowy
  • BIP
  • EU

Nowe nazwy rond

14 Lipca 2016

W minionym tygodniu, podczas sesji Rady Miasta zapadła decyzja o nadaniu nazw bezimiennym dotąd dwóm rondom, a mianowicie na ul. Dworcowej przy wjeździe na autostradę A1 nadano imię Rotmistrza Witolda Pileckiego, natomiast rondo na zbiegu ul. Szpitalnej i 26 Stycznia zyskało nazwę „Cztery Pory Roku”.
Założonym celem obrad było nadanie nazwy dla jednego ronda przy ul. Szpitalnej i 26 Stycznia, dla którego zaproponowano dwie nazwy: Cztery Pory Roku i im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Jednak z inicjatywy Prezydenta Miasta Adama Ramsa padło ciekawe i rozsądne rozwiązanie, które ujął tymi słowami:

Jedna inicjatywa odnosi się do niedawna wybudowanego osiedla o przyjętej przez wielu mieszkańców umownej nazwie „Cztery Pory Roku”, a druga do uhonorowanego żołnierza Wojska Polskiego, Bohatera narodowego, Rotmistrza Witolda Pileckiego. Sprawa ta budzi wiele emocji. Po rozmowie z przewodniczącym Rady Miasta, a także radnymi, doszedłem do wniosku, że wszyscy doceniamy bohaterskie czyny Rotmistrza Witolda Pileckiego jako wielkiej postaci polskiej historii. Z kolei druga inicjatywa uchwałodawcza proponuje nazwę „Cztery Pory Roku”, która wpisuje się w przestrzeń miejską, szanując lokalne uwarunkowania.
Proponuję wnieść do porządku obrad uchwałę, która – mam nadzieję – będzie dobrym rozwiązaniem zaistniałej sytuacji.
Ponieważ rondo na ul. Dworcowej, które jest bramą wjazdową do naszego miasta, a także wjazdem na autostradę A1, nie posiada jeszcze nazwy, wnoszę, by na dzisiejszej sesji nadać mu imię Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Myślę, że jest duża szansa na to, że zarówno nazwa „Cztery Pory Roku” jak i imię „Rotmistrza Witolda Pileckiego” zostaną przez państwa radnych przyjęte jednomyślnie, do czego gorąco namawiam.

Propozycja Prezydenta Ramsa została przyjęta większością głosów, godząc tym samym przeciwstawne oczekiwania radnych, w efekcie której Knurów zyskał nowe nazwy rond.


Rondo Cztery Pory Roku


Rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego


udostępnij
do góry