• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Nowy plac zabaw w Szczygłowicach

Nowy plac zabaw w Szczygłowicach

3 Kwietnia 2017

Park NOT w Szczygłowicach jest największym parkiem w Knurowie. Stanowi on doskonałe miejsce do relaksu na łonie natury dla rowerzystów, spacerowiczów czy też dzieci, które już za kilka dni będą mogły korzystać z nowych atrakcji.

W czwartek 6 kwietnie o godz. 13:00 zaplanowane jest odbiór końcowy nowego placu zabaw w Parku NOT. W ramach prac renowacyjnych, nowy plac został zaprojektowany, a następnie wykonany w standardach zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa dla jego użytkowników. Warto zwrócić uwagę na miękką nawierzchnię poliuretanową znajdującą się pod urządzeniami, która zastąpiła wcześniejsze podłoże żwirowe. Czerwono-zielona kolorystyka nowej powierzchni dobrze wpisuje się klimat nowego obiektu.

Sam plac został wyposażony w nowe linarium, wielofunkcyjne urządzenie zabawowe, czy też tak zwane gibaki. Całość została ogrodzona płotem ułatwiającym rodzicom i opiekunom okiełznanie aktywnie bawiących się dzieci i podopiecznych, a także zapewniając ograniczony dostęp zwierząt. Dodatkowo na obszarze placu pojawiły się nowe kosze na śmieci oraz ławki.

Całość inwestycji wyniosła ok. 429 000,- zł

Do momentu otwarcia nowego placu zabaw, zaplanowanego na najbliższy czwartek, miejsce to traktowane jest jako plac budowy. Trwają tam ostatnie poprawki oraz kontrole techniczne. Pamiętajmy, że korzystanie z atrakcji placu zabaw oraz przebywanie na jego terenie jest zabronione, czego pilnuje knurowska Straż Miejska, natomiast od czwartkowego popołudnia, zaraz po otwarciu zachęcamy wszystkich mieszkańców do zabawy.

plac zabaw w Parku NOT, fot. UM Knurów

plac zabaw w Parku NOT, fot. UM Knurów

plac zabaw w Parku NOT, fot. UM Knurów

plac zabaw w Parku NOT, fot. UM Knurów

do góry