• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ostatnia sesja Rady Miasta VIII kadencji

Ostatnia sesja Rady Miasta VIII kadencji

19 Marca 2024

W dniu jutrzejszym, 20 marca o godzinie 11:00, w Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości 7 odbędzie się ostatnia sesja zwyczajna Rady Miasta Knurów VIII kadencji. Knurowscy rajcy oprócz podejmowania projektów uchwał, oddadzą głos Prezydentowi Miasta Knurów głos w ramach sprawozdania z działalności pomiędzy sesjami.

Radni obradować będą nad projektami 8 uchwał, w tym tradycyjnie już, część uchwał nad którymi procedować będą knurowscy rajcy, dotyczy bieżącej gospodarki finansowej gminy i związanych z nią niezbędnych przesunięć w budżecie miasta po stronie wydatkowej i dochodowej.

Radni podejmą również głosowanie nad projektem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Miasta Knurów. Plan ogólny będzie sporządzony zgodnie z procedurą opisaną w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz na podstawie nowego Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii.

Oprócz powyższej tematyki, radni będą również głosować między innymi nad projektem w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Knurów w 2024 rok.

Transmisję z sesji można oglądać na portalu eSesja.

Projekty wszystkich uchwał znajdują się TUTAJ.

Podobne wiadomości:

do góry