• język migowy
  • BIP
  • EU

Pierwsze karty wydane

31 Stycznia 2014

Od dnia dzisiejszego rusza Program wspierania rodzina wielodzietnych "Rodzina 3+" w Knurowie. Co prawda oficjalnie program funkcjonuje w Knurowie od dnia 2 stycznia br., jednak był to czas na składanie wniosków o wydanie karty oraz ich przygotowanie. W dniu dzisiejszym pierwsi uczestnicy programu odebrali karty, w związku z czym, od dnia dzisiejszego mogą korzystać ze zniżek oferowanych w ramach Programu "Rodzina 3+" w Knurowie.

206 kart uczestników Programu jest już spersonalizowanych i czekają na odbiór w Urzędzie Miasta Knurów - pokój 09 (niski parter). Na tą liczbę składają się 42 knurowskie rodziny. Przedstawiciele tych rodzin zostali telefonicznie bądź mailowo poinformowani o możliwości odbioru kart. Kolejne 48 osób złożyło wnioski o wydanie karty.

Zniżki obejmują zarówno miejskie obiekty sportowo-kulturalne, jak i usługi oraz produkty oferowane przez Partnerów programu. Jako pierwszy do Programu dołączył sklep obuwniczy EURO-CENTRUM, w którym znajdziemy szeroki asortyment obuwia. Ponadto kolejni lokalni przedsiębiorcy wyrazili chęć przystąpienia do Programu, jako Partner. Wśród nich znajdują się firma ALFA-SYSTEM - oferująca usługi dostępu do internetu oraz sklep rowerowy R-bike, oferujący rowery, części i akcesoria rowerowe oraz serwis rowerowy. Kolejną firmą jest Kraina Obuwia, oferująca obuwie i akcesoria obuwnicze. W chwili obecnej można korzystać z ulg oferowanych przez sklep EURO-CENTRUM, ze zniżek oferowanych przez pozostałych partnerów będzie można korzystać, po dopełnieniu kwestii formalnych pomiędzy knurowskim magistratem, a właścicielami firm - co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

Także oferta miejskich jednostek w chwili obecnej jest jeszcze uszczegóławiana, w celu dopasowania do oczekiwań uczestników Programu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Rada Miasta Knurów podjęła uchwałę, zgodnie z którą na terenie Gminy Knurów wprowadzono Program wspierania rodzin wielodzietnych w Knurowie „Rodzina 3+". Założeniem tego programu jest umożliwienie rodzinom wielodzietnym korzystania z oferty miejskich obiektów sportowych i kulturalnych na preferencyjnych warunkach. Do udziału w programie w formie Partnerów zaproszeni zostali także lokalni przedsiębiorcy, stowarzyszenia  i kluby sportowe, którzy na własnych zasadach mogą udzielać ulg, zniżek i promocji członkom rodzin wielodzietnych, objętych programem.

do góry