• język migowy
  • BIP
  • EU

Podsumowanie 28 Finału WOŚP

16 Stycznia 2020

28 Finał Wieliej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem „Wiatr w żagle”, a jego celem było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane środki mają być przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Jak co roku, również i w Knurowie trwała zbiórka pieniędzy. Od wczesnych godzin porannych, grupy wolontariuszy kwestowały na ulicach naszego miasta. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła.

Zebrano łącznie 36 717,90 zł, co daje kwotę o blisko tysiąc zł wyższą niż w roku 2019.

Tradycyjnie już Centrum Kultury w Knurowie przygotowało imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Tegoroczny, knurowski koncert WOŚP rozpoczął się w niedzielę o godzinie 15:00 na estradzie plenerowej przy ul.1 Maja.

Zgodnie z programem imprezy, w następujących po sobie blokach, na scenie koncertowej zaprezentowały się lokalne formacje muzyczne i zespoły współpracujące z Centrum Kultury w Knurowie. Podczas koncertu była możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zbiórka oraz koncerty zakończyły się wysłaniem tradycyjnego już ,,światełka do nieba".

Tegoroczny Finał WOŚP przebiegł bezpiecznie i w dobrej atmosferze. Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, któremu w sprawach organizacyjnych pomagały Straż Miejska w Knurowie, Policja oraz organizacje pozarządowe.

Knurowscy wolontariusze WOŚP w asyście Honorowych Dawców Krwi
Foto: Przegląd Lokalny

do góry