• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Powstanie nowa inwestycja w Knurowie

Powstanie nowa inwestycja w Knurowie

27 Czerwca 2017

W Knurowie przy ul.Dworcowej, w rejonie estakady autostrady A1, znajdują się trzy nieruchomości gruntowe, stanowiące niegdyś  bazę firmy Avax.

Teren ten położony jest wzdłuż drogi wojewódzkiej DK 921, nieopodal zjazdu/wjazdu z węzła autostradowego ,,Knurów". Nic więc dziwnego, że cieszy się zainteresowaniem prywatnych przedsiębiorców, którzy planują uruchomić w Knurowie swoją działalność. Ponieważ w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego działki przeznaczone są pod działalność usługowo-produkcyjną, z możliwością prowadzenia usług związanych z komunikacją samochodową, potencjalni inwestorzy wywodzą się przede wszystkim z branży mechaniki i części samochodowych.

Po Wytwórni Sprzętu Obsługi Pojazdów(WSOP), która nabyła dwie działki, w ubiegłym tygodniu ostatnią z nieruchomości kupiła firma Omega Group sp. z o.o. z Gliwic, zajmująca się m.in. sprzedażą detaliczną i hurtową elementów doposażeń samochodów, w tym opon i akcesoriów wulkanizatorskich.

Działka nr. 2169/4 o pow. 5 605 m2 sprzedana została za łączną kwotę 626 240 złotych. Inwestor w ciągu najbliższych kilku lat zamierza zagospodarować teren i otworzyć w Knurowie swoją nową filię, dzięki czemu powstaną nowe miejsca pracy.

 

 działki inwestycjne wzdłuż ul.Dworcowej w Knurowie fot. na podst. www.instantstreetview.com

 

udostępnij
do góry